anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pobrana prowizja za anulowaną sprzedaż

bocian35
#9 Pomysłodawca#

witam zauważyłam ze została mi pobrana opłata prowizja za anulowaną sprzedaż przez kupującego czy wam też tak pobierają kasę 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kostas11
#21 Demiurg#

A wystąpiłeś o zwrot prowizji 🙂 samo anulowanie nic nie daje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bocian35
#9 Pomysłodawca#

ja nie anulowałam tylko kupujący 

oznacz moderatorów

bocian35
#9 Pomysłodawca#

to poproszę opodpowiedż co mam mowić kupującym jak znow mi taki numer wytną

oznacz moderatorów

bocian35
#9 Pomysłodawca#

to jak wystąpić o zwrot prowizji 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Co masz mówić, że jest zakup i trzeba się z niego wywiązać 😉 Firmą nie jesteś bo byś wiedział co robić, więc jako prywatna poczekaj 7 dni i na nowo wystaw lub do sądu sprawa 😉 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Kupujący nie może anulować zakupu 😄 a skasowanie w panelu nic nie zmienia, umowa jest ważna 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bocian35
#9 Pomysłodawca#

ale w aplikacji mam to zamówienie w zakładce nieopłacone i jak w to wejdę to płatność anulowana widnieje

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

po prostu klient kupił i nie opłacił 😄 ale zakup zrobiony 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bocian35
#9 Pomysłodawca#

to proszę mi powiedzieć co mam mówić jak niebedzie chciał opłacić 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

koledzy z osiedla pewnie wiedzą co robić, kiedy ktoś nie płaci za towar 😄 😄

oznacz moderatorów

bocian35
#9 Pomysłodawca#

pierwszy raz z czymś takim się spotkałam chciała bym się od tego ustrzec . Czyli jak trafię  na takiego delikwenta który niebedzie chciał wpłacić pieniędzy za zamówiony przedmiot powinien mi zwrócić koszty prowizji na prywatne konto lub sprawa w sądzie 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Czyli jak trafię na takiego delikwenta który niebedzie chciał wpłacić pieniędzy za zamówiony przedmiot powinien mi zwrócić koszty prowizji na prywatne konto lub sprawa w sądzie

teoretycznie tak powinno być, ale to byś musiała co tydzień zakładać sprawy 😄
poprostu allegro ci prowizję zwróci, skoro nie zapłacił, a ty wystawisz ponownie 🙂
nic nie zrobisz więcej, chyba że naprawdę ci się chce wymusić opłaty 🙂
jeśli nie chcesz drugi raz tego samego kupującego to <siup> na CL 😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@bocian35 podesłałem link wystarczy go przeczytać, to Ci da obraz co robić 🙂

Jeśli sprzedasz przedmiot, ale transakcja nie dojdzie do skutku, możesz ubiegać się o zwrot naliczonej prowizji. Masz na to 45 dni od zawarcia transakcji. Rabat transakcyjny otrzymasz w określonych przypadkach.

Jak się ustrzec, nie wystawiać nic na sprzedaż 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bocian35
#9 Pomysłodawca#

dzięki za pomoc 

oznacz moderatorów

bocian35
#9 Pomysłodawca#

super dziękuje za pomoc życzę dużo zdrowia pozdrawiam 

oznacz moderatorów

huanan
#8 Zapaleniec#

Allegro nagminnie odrzuca wnioski o zwrot prowizji jak i pobiera prowizję od anulowanej sprzedaży. Utrudnia odwołanie się, nie przyjmuje załączników (np . PDF'a z banku o wykonanym przelewie zwrotnym do klienta). Wymusza dodatkowe potwierdzenie od nabywcy o odstąpieniu od umowy, co nie ma żadnego umocowania w przepisach prawa, a jeśli kupujący zignoruje wiadomość (bo przecież nie ma żadnego obowiązku jej przeczytania, a co dopiero potwierdzenia bądź zanegowania), to Allegro odrzuca bez pytania wniosek sprzedawcy o zwrot niesłusznie pobranej prowizji.

Sprawa nadaje się do nagłośnienia co najmniej do gazety czy jakiegoś portalu o tematyce biznes/IT. No ale niestety tak to się nadużywa pozycji monopolisty...

Od razu podpowiem, że może się Pani przyzwyczaić do takich praktyk...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Pani

nie paniuj, to nie urząd 🙂

 

w całej reszcie to rację masz! 😮

ale pamiętaj, to ty trzymasz kasę i od ciebie zależy czy allegro ją dostanie w prowizji,
bo skoro odmówisz, a masz prawo, to w sądzie przyznają ci rację i raz, że prowizji nie zapłacisz, to dostaniesz odszkodowanie takie, że odechce im się takich praktyk 🙂

oznacz moderatorów