anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja z tytułu niezgodności z opisem

aari13
#7 Wielbiciel#

Witam,

sprzedawałem system operacyjny Windows. Kupujący kupił aukcje i pilnie chciał zdjęcie kodu ze stickera.

Kod wysłałem a on stwierdził, że produkt jest nieoryginalny bo na zdjęciach naklejka jest nieodklejona a ja musiałem ją nakleić na komputer (taki wymóg przy kontroli). Naklejka wróciła na swoje miejsce ale Kupujący twierdzi, że chce sprzedać mu produkt nieoryginalny. Oczywiście w opisie aukcji wszystko się zgadza w 100% a jedyny zarzut, że na zdjęciu w aukcji jest nalepka oryginalna (jeszcze nie odklejona) a otrzymał z naklejką już raz odklejoną.. Gdyby to kupował kolekcjoner to jeszcze bym zrozumiał, ale w ogłoszeniu jest podane TOWAR UŻYWANY. Z tego co widzę to kod Windows został ponownie użyty więc tym bardziej jakoś nie przemawia do mnie argument kupującego.

Proszę o pomoc czy jeżeli na zdjęciu była naklejka przyklejona fabrycznie ale w opisie było zaznaczone, że kod nie jest przypisany do żadnego urządzenia to czy to z automatu daje do myślenia, że trzeba było nalepkę odkleić? Kwota nie jest duża ale od razu widać że gość próbuje na cwaniaka wyłudzić towar.. Tylko co na to allegro?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@aari13, decyzja o uznaniu bądź odrzucaniu reklamacji jest po Twojej stronie. Pamiętaj, aby rzetelnie ją uargumentować i odpisywać w Dyskusji.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

aari13
#7 Wielbiciel#

OK dziękuje mr_oma za odpowiedź.

W takim razie już dwukrotnie napisałem w Dyskusji, że proszę aby Kupujący wskazał co dokładnie jest niezgodne z opisem to ciągle wskazuje inne zdjęcie niż to co dostał. Za trzecim razem napisał, że kod jest niekompletny 🙂 Jak kod może być niekompletny skoro go aktywował? Nie chce mi się kłócić z Kupującym w tej dyskusji więc czy mogę napisać, że nie widzę podstaw do przyjęcia reklamacji i na tym zakończyć dyskusję? Bo jakby robi się martwe koło ja proszę o wskazanie niezgodności z opisem, Kupujący twierdzi że nalepka została odklejona więc odpowiadam, że zgodnie z opisem towar jest używany i nosi ślady użytkowania i proszę wskazać faktyczną podstawę do reklamacji i od nowa zaczyna się wymyślanie, że na zdjęciu nalepka jest naklejona a produkt otrzymał z odlepioną i ponownie przylepioną nalepką.... No jest to męczące ponieważ w ani 1% nie wpływa to na produkt, kod jest prawidłowy oraz oryginalny tym bardziej, że go użył i nie ma możliwości "odzobaczenia" kodu.. Nikt mi nie da gwarancji czy po zwrocie kod nie będzie używany na jakimś urządzeniu.. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie masz podstaw do uznania reklamacji to ją odrzuć, dobrze uzasadnij i czekaj bo...nie wiadomo co kupujący wymyśli.😉

oznacz moderatorów

aari13
#7 Wielbiciel#

Hej, dzięki za odpowiedź. Dokładnie tak zrobiłem.

Facet twierdzi że kod jest niekompletny ponieważ na zdjęciu naklejka jest przyklejona idealnie natomiast ja mu wysłałem zdjęcie z ponownie naklejoną naklejką i teraz nawet nie chce odebrać paczki 🤣 i co wtedy jak nie odbierze przesyłki? Ja jestem na urlopie więc zwrotu nie mam jak odebrać niestety... a najdziwniejsze, że allegro zablokowała mi sprzedaż z powodu nieodpisywania w dyskusji.. Czy ktoś ma pomysł na jakąś formułkę abym po prostu mógł ją wklejać tak, aby allegro widziało że odpowiadam w dyskusji? Bo tłumaczyć ten sam argument po raz kolejny to trochę strata czasu... No jednak jest to zakup cyfrowy, produktu używanego, do tego od osoby prywatnej.. nawet był zapis, że brak możliwości zwrotu....

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Tak.

Odpowiadaj w dyskusjach. 

Następna rzecz - dokładnie opisuj sprzedawany produkt.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów