anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Spadek sprzedaży po założeniu kolejnych kont Allegro

Lama_To_Ma
#7 Wielbiciel#

Witam.
Prowadzę sprzedaż na Allegro od początku tego roku. Sprzedaż rozwijała się systematycznie, oferty SMARTowe, poziom jakości sprzedaży Super+ praktycznie całe ostatnie 2 miesiące, brak negatywów, jak na razie brak statusu Super Sprzedawcy, 1 otwarta dyskusja (sprawa w 100% wyjaśniona - nieodebrana paczka, klient otrzymał zwrot wpłaty, nie zamknął dyskusji mimo mojej prośby i sugestii Allegro - znany temat dla Sprzedawców).

Na początku września założyłem kolejne konto (całkowity świeżak) oraz reaktywowałem konto założone w marcu tego roku. Na tych dwóch nowych kontach wrzucone zostało ok 10 tyś. ofert. 

Od momentu założenia nowego konta i reaktywowania konta wcześniejszego padła praktycznie całkowicie sprzedaż na koncie "głównym". 

Kontaktowałem się z Allegro z 3 kont osobno z prośbą o informację czy konto oraz pozostałe moje konta zostały zablokowane lub nałożone zostały jakieś ograniczenia. Odpowiedź pracownika Allegro przecząca - żadne z kont nie zostało zablokowane, a także nie zostały nałożone jakiekolwiek ograniczenia.

Dodam tylko, iż cen nie ruszałem.

Macie jakieś pomysły lub sugestie co mogło być tego przyczyną, gdyż mi pomysły już się skończyły.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi, pomysły i sugestie bardziej doświadczonych graczy. :)))

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Lama_To_Ma sugestia jest tylko jedna , we wrześniu nastąpił bardzo wyraźny spadek obrotów , czynników jest wiele , od geopolitycznych zaczynając powodujących wyraźny spadek zasobności portfelów naszych klientów kończąc na zmianach zaserwowanych przez allegro , których efektem jest wzrost średniej ceny produktów oraz częste problemy z jego wyszukiwaniem .

oznacz moderatorów

Lama_To_Ma
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Zgadza się...czynniki, które zostały wspomniane rzecz jasna mają realny wpływ na spadek obrotów wrześniowych zapewne nie tylko u nas. Zastanawia mnie tylko to czy założenie dodatkowych kont na jednym NIPie skutkuje jakąkolwiek korelacją z kontem głównym. Pytanie to zostawiam do swobodnej dyskusji Sprzedawców opartej na własnych obserwacjach, spostrzeżeniach i doświadczeniach. 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Lama_To_Ma znikome , ale może mieć , osobiście jak widzę podczas zakupu kilka ofert jedna po drugiej z tą samą ceną i zdjęciem / nie widzę nicku / automatycznie przewijam dalej, może tylko ja tak mam ... a może nie . To takie moje spostrzeżenie , a być może założenie przez Ciebie dodatkowych kont tylko zbiegło się z wyraźnym spadkiem obrotów u wszystkich .

oznacz moderatorów