anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Środki na koncie allegro zostały zablokowane na rok, czy można je wcześniej odblokować?

aga30032000
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie! Zwracam się o pomoc z dość nietypową i dziwną dla mnie sytuacja... Pierwszy raz zdecydowałam się sprzedać coś na allegro i po tej sytuacji sądzę też że ostatni. Wystawiłam 2 przedmioty, pierwszy na allegro lokalnie, drugi na allegro. Kupujący kupił przedmiot z allegro lokalnie z przesyłką do paczkomatu (allegro) niby fajna opcja bo nadusiłam tylko przycisk i pobrałam etykietę na której UWAGA nie było numeru paczki (to ważne w dalszej części historii). Paczkę wysłałam tego samego dnia. Następnego dnia drugi kupujący kupił towar z allegro i nagle po tym dostaję informacje o BLOKADZIE KONTA ponieważ allegro chce się upewnić czy moje sprzedawane przedmioty są autentyczne w takim sensie czy ja je naprawdę posiadam. Musiałam zrobić zdjęcie dowodu osobistego (co jest dla mnie obłędem), a w tle miał być sprzedawany przedmiot. Zrobiłam wiec tak jak trzeba było z tym towarem którego nie wysłałam no bo jak mogłam zrobić to zdjęcie z wysłanym już towarem. Pani z allegro jednak to 1 zdjęcie nie wystarczyło i skoro nie mogłam zrobić zdjęcia z tym wysłanym towarem to mam przesłać nr przesyłki KTÓREGO NIE BYŁO na etykiecie. Międzyczasie zweryfikowali pomyślnie moje konto bankowe do wypłat środków JEDNAK nałożono blokadę na wypłatę owych środków od 19.03.2021 do 17.03.2022.. CO TO MA BYĆ!?!?! Jak można zablokować komuś wypłatę własnych pieniędzy... Tak czy owak poprosiłam kupującego o numer paczki ponieważ on musiał go dostać, mam nawet screeny od zadowolonych kupujących jednak allegro w tej sprawie milczy... Proszę o pomoc. Domyślam się że środki są zablokowane ponieważ konto mam zablokowane z powodu tej weryfikacji towarów, ale mam dowody w postaci screenów sms od zadowolonego klienta. Czy to może mi pomóc w odblokowaniu konta i finalnie w przyspieszeniu odblokowania tych środków? Pozdrawiam! 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Paint_Box
#12 Orędownik#

Allegro może blokować pieniądze sprzedających do czasu gdy wyślesz towar i kupujący nie zgłoszą problemów. Regulamin nie określa dokładnie czasu blokady. Nie może jednak przywłaszczyć tych pieniędzy, a blokada ich na rok jest bardzo wątpliwa pod względem prawnym. Jeżeli sprawy z kupującymi zostaną załatwione, a mimo to Allegro nie odda Ci pieniędzy, zgłoś to na policję.

oznacz moderatorów

aga30032000
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź. Sprawa się rozwiązała Pani z allegro zobaczyła te screeny z rozmów z kupującymi oraz podałam nr paczki który wysłał mi kupujący i konto oraz wypłata środków zostały odblokowane 🙂 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@aga30032000 Zobaczyła Twój post na Allegro Gadane 😄 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Paint_Box
#12 Orędownik#

@aga30032000 To nie jest pierwszy wątek tutaj o blokadzie wypłat na rok. Oni, moim zdaniem, tak próbują. Jeśli trafią na gapę, ten skuli uszy i czeka rok, a oni zarabiają na odsetkach 🙂

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

To jakas paranoja...takim postepowaniem powinien sie zainteresowac odpowiedni urzad,Blokowanie srodkow na rok??? To brzmi jak kiepski zart,a o zadaniu zdjec dowodu nawet sie nie wypowiem ten temat byl juz walkowany kilkaset razy😉

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

To tak jak w tym filmie sądy sądami a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Jak można komuś blokować środki na rok!!!

oznacz moderatorów

aga30032000
#8 Zapaleniec#

Na całe szczęście sprawa się rozwiązała po tym jak uprzejmy kupujący wysłał mi nr paczki i wyraził swoje zadowolenie w rozmowie sms inaczej blokada kwoty ponad 4k na rok w tych ciężkich czasach to strzał w kolano... To zdjęcie dowodu osobistego budzi ogromne wątpliwości, może allegro ich nie wykorzystuje, ale wystarczy że padną ofiarą hackera i kto wie co może z tego wyniknąć. Pozdrawiam! 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@mr_oma 

Maja, weź Ty to przeczytaj i się odnieś.

Na rok? Z konkretną datą uwolnienia środków???

Mnie by chyba rozsadziło, gdybym taką informację dostała.

Nie wierzę, po prostu nie wierzę...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@aga30032000 Twoje konto zostało już odblokowane, a weryfikacja wypłat przez PayU jest w trakcie. Niestety nie mogę tutaj zdradzać metod weryfikacji oraz powodów zawieszenia, ale sprawa została już poztywnie rozwiązana. 

@Kasiulki2 Blokada środków może być nałożona na rok, ale nie oznacza to, że tyle będzie trwała. Po wyjaśnieniu sprawy, tak jak w tym przypadku, może być zdjęta w dowolnym momencie, nawet następny dzień po jej rozpoczęciu.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ 

Módlcie się tylko, żeby nikt nie dostał zawału na takie dictum, bo zapłacicie jak Polska panu Komendzie.

A może by tak złagodzić ton? Twoja odpowiedź umieszczona po gwiazdce (to maksymalny okres, ale nie oznacza on, że...) byłaby jak krople nasercowe😊

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kasiulki2 Blokady nigdy nie są zakładane bezpodstawnie i nie zawsze tylko Sprzedający mają złe intencje. Sytuacje są naprawdę różne, dlatego tak ważna jest nasza współpraca z osobą zainteresowaną, abyśmy wspólne wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Robimy to przede wszystkim, by zapobiec łamaniu prawa, a nie dla zabawy. 

Chciałabym potwierdzić, że rok to maksymalny okres takiej blokady, ale wcale nie jest to pewne, bo tak jak pisałam przyczyny i sytuacje związane z blokadami są bardzo różne, a blokada wypłat nie jest nakładana przez nas, tylko operatora płatności, czyli PayU lub Przelewy24. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

systemerror
#7 Wielbiciel#

Nie chce zakładać nowego tematu zapytam się tutaj. Kupiłem zegarek na lokalnie, zapłaciłem przez payu ale sprzedawca napisał że ma konto zablokowane i nie może dokonać wyplata środków i wysłać mi paczki. Jak długo może trwać taka blokada? Czy jest możliwość anulowanie tego zakupu gdy nie będzie mógł sprzedaecs dokonać wypłaty. Środki są zawieszone na jego saldzie w payu.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@systemerror 

Poinformuj sprzedawcę, że blokada środków dokonana przez Allegro nic nie zmienia. Jest zobowiązany do wywiązania się z umowy.

Allegro nie przywłaszczyło sobie pieniędzy, tylko je zablokowało. A to znaczy, że sprzedający je wcześniej czy później dostanie. Możliwe, że pracownik Allegro ma wątpliwości, czy sprzedawca w ogóle posiada ten zegarek i czy go wyśle - wtedy brak wysyłki działa i na Twoją szkodę, i na szkodę sprzedającego.

Zgodnie z prawem to, co się stało z pieniędzmi po dotarciu Twojej wpłaty do sprzedawcy, nie powinno Cię obchodzić. Pamiętaj jednak, że po drugiej stronie też jest człowiek, który może nie wiedzieć, co z tym fantem zrobić.

Ja potraktowałabym opóźnienie w wysyłce jako działanie siły wyższej(😊

)

Ale jeśli sprzedający nie odpowie na Twoją wiadomość (daj mu dla przyzwoitości dwa dni) albo znów napisze że nie wyśle (czyli zrzuci na Ciebie odpowiedzialność na swoje problemy), wtedy załóż dyskusję, wystąp o zwrot pieniędzy z Programu Ochrony Kupujących, a jeżeli zajdzie taka konieczność, zgłoś przestępstwo wyłudzenia na policji.

oznacz moderatorów