anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Żenująca jakość zdjęć

howks-
#1 Nowicjusz#

Mam konto na Allegro 20 lat, a dopiero dzisiaj wystawiłem pierwszy przedmiot na sprzedaż na Allegro (Allegro Lokalnie). Jakość zdjęć po wystawieniu przedmiotu przypomina mi rok 2002, czasy SDI/TPSA oraz kineskopowe monitory, a nie końcówkę roku 2024.

Próbowałem trzy różne sety, gdzie dłuższa krawędź to: 2560px, 1920px, 1366px, jpg jakość 80%, sRGB. W każdym przypadku zdjęcia zostały zmasakrowane do pradawnego 1024px na wysokiej kompresji jpg. Ale najgorsze po zmniejszeniu do tych 1024px jest brak antialiasing tzn. wszystkie krawędzie na zdjęciu są poszarpane. No i tak zmasakrowane zdjęcia w 1024px można na stronie sprzedaży... powiększyć na fullscreen jak i zoomować

Jedyny hack na to, to w przygotować zdjęcia w 1024px z jpg 100% i wtedy jest minimalnie lepiej. Dlaczego te zdjęcia są tak gniecione do 1024, a nie do 1920?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

RaBarbar_ka
Moderatorka
Moderatorka

@howks-  rozmiar zdjęcia dla ofert Allegro Lokalnie to maksymalnie 5 MB. Z tych artykułów  dowiesz się, jak wystawić ogłoszenia na Allegro Lokalnie.

   Basia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

howks-
#1 Nowicjusz#

5mb to jest limit na rozmiar pojedynczego zdjęcia, który określa tylko to, czy zdjęcia można dodać do formularza czy nie. Wszystkie moje zdjęcia były w limicie 5mb i to z dużym zapasem, przykład:

Zdjęcie rozdziałka 2560x1707, jpg jakość 90%, to jest 1.21mb
Zdjęcie rozdziałka 1920x1280, jpg jakość 80%, to jest 0.53mb

To nie jest w ogóle kwestia limitu zdjęcia. Po prostu na maxa kompresujecie zdjęcia do 1024px, ze słabą jakością jpg, bez wygładzania krawędzi, a później jeszcze pozwalacie na fullscreen i zoomowanie takiego słabego zdjęcia.

Poprawie to kiedy bo to przesada jak porówna się jakość zdjęcia dodanego do formularza z tym co z niego zostało już po dodaniu ogłoszenia.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@howks- oni sami nie ogarniają b u r d e l u, który stworzyli, więc wymaganie od nich jakiejkolwiek logiki, to aktualnie strata czasu.
"Allegro Lokalnie" to chlew, stworzony na odpie*dol, gdzie zagoniono prywatnych sprzedających (żeby z głównego Allegro zrobić A m a z o n a), i gdzie nie ma tak podstawowych rzeczy jak funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygoda użytkowania. Ale Allegro ma odhaczone u siebie, stworzenie miejsca dla osób prywatnych, a że to miejsce, to sklecony z brudnych kartonów chlew, to już inna sprawa.

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@howks- Po prostu pracownicy Allegro mają sprzedawców za totalnych dyletantów, za których trzeba podejmować nawet najprostsze decyzje - inaczej mówiąc, mierzą innych swoją miarą

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów