anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[19.02.2024] Brak możliwości wygenerowania etykiety i zamówienia podjazdu kuriera

MAMY ROZWIĄZANIE!
beeeko
#7 Wielbiciel#

 

A TYM RAZEM O CO CHODZI????

Żądanie zawiera błędne dane. Skontaktuj się z autorem aplikacji. Nie mogę wygenerować etykiety

oznacz moderatorów
370 ODPOWIEDZI 370
erbatakumulatory
#7 Wielbiciel#

Również mamy brak możliwości wygenerowania etykiety i zamówienia podjazdu (kurier DPD i DHL).

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

Dodaliśmy w aktualnościach informację dla kupujących o trwającej awarii i możliwych z tego powodu opóźnieniach w wysyłce zamówień. 

Cały czas pracujemy nad rozwiązaniem problemu.

Zamawianie przesyłek działa prawidłowo, jeśli pojawia się problem z pobraniem etykiety na ekranie "Wybór przesyłek", etykiety są cały czas dostępne w zakładce Zamówione przesyłki.

Występuje problem z zamawianiem podjazdów do wygenerowanych już przesyłek.
Będziemy Was informować o postępach. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Dreptaki_sklep
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi  informacja w aktualnościach to żart z Kupujących. Ilu z nich tam zagląda, 1%?

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@Dreptaki_sklep 

1% sprzedających...

z kupujących to może 0.001%

oznacz moderatorów
architekt_hurt
#8 Zapaleniec#

@ko_alka @w_kiwi @Dopiero zaczynam sprzedawać na allegro i nie z mojej winy poleciały mi punkty ujemne za wysyłkę nie w terminie. Czy można to cofnąć, bo to wina allegro a nie moja. Paczki były naszykowane. Tylko nie można było ich wysłać. Nie robił bym problemu jakny to była jedna przesyłka, ale przesyłek było 40. Wszystkie są wysłane po terminie nie z mojej winy

oznacz moderatorów
klocki_tarnow
#9 Pomysłodawca#

Na stronie na której wyskakuje błąd Przeładowałem skrypty strony (ctrl  + f5 ) i UDAŁO mi się zamówić kuriera... wcześniej błąd jak u reszty leciał..

oznacz moderatorów
RiderParts
#7 Wielbiciel#

CTRL+F5 działa 😃

oznacz moderatorów
NOWE-PROFITY
#8 Zapaleniec#

Działa 😄

oznacz moderatorów
-IZI--
#7 Wielbiciel#

Dzięki, działa 

oznacz moderatorów
WydrukujSobieTo
#2 Obserwator#

Działa! Dzięki 

oznacz moderatorów
JMAKOSA
#7 Wielbiciel#

Dzięki, widać od kogo pomoc działa.

Deszcze niespokojne, potargały sad...

oznacz moderatorów
kosmethurt
#9 Pomysłodawca#

Proste rozwiązanie na które nie wpadł sztab informatyków ALLEGRO? Nie, no to są naprawdę jakieś jaja!

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@kosmethurt ale że jakie rozwiązanie? ctrl+f5? to nie jest żadne rozwiązanie tylko wyczyszczenie buforów przeglądarki. Pomaga jak masz problem z lokalnymi skryptami js albo wczytywaniem zdjęć.

problem z zamawianiem kurierów tkwi głębiej, chcieli pewnie znów wprowadzić jakieś  "udogodnienie" potrzebne garstce użytkowników a że nie uznają czegoś takiego jak testowanie to puścili na serwery produkcyjne i się wysypało.

Teraz 13:00 więc przerwa na obiadek i drugą kawkę, jak wrócą to może coś naprawią.

 

oznacz moderatorów
klocki_tarnow
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli w buforze przeglądarki jest błąd to ctrl + f5 pomoże - i parę osób potwierdziło ze działa (fakt faktem jakby na prod u klienta błąd był i system nie działał to pewnie by  nas sprzed kompa nie puścili puki zacznie działać...)  Pewnie i chłopaki z Allegro nie mieli za dużo snu...

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@klocki_tarnow informatycy allegro żyją w swoim świece.

infrastruktura allegro jest zbyt rozbudowana by zwykłe ctrl+f5 pomogło każdemu, to gigabajty kodu rozsiane po tysiącach dysków. Jest tyle możliwych zależności czemu jednemu działa a innemu nie że trzeba by było godzinę pisać a i tak bym pewnie jeszcze nie zgadł.

poza tym jest 13:25, większość zleceń składanych po 12:00 przechodzi z automatu już na następny dzień, może to jest magiczne działanie ctrl+f5

oznacz moderatorów
klocki_tarnow
#9 Pomysłodawca#

Akurat pracuje jako programista.. więc coś nei coś wiem.. U mnie i kilku osób zadziałało przed 12.. Zasadniczo czy w pracy czy przy np padających serwerach z powodu przeciążenia (próba kupienia biletów etc) CTRL + F5 często pomagał .. Czy dlatego ze cos poprawione i nowe lepsze skrypty zaciągnąłem? czy coś sie usunęło co blokowało? Nie wiem... ważne że kurier odebrał paczki...

 

oznacz moderatorów
mix-mce
#14 Krzewiciel#

@klocki_tarnow akurat też programuję na własny użytek głównie z API allegro więc 95% awarii WzA jest dla mnie obojętna bo ja dalej mogę obsługiwać zamówienia.

Przeciążenie serwerów nijak ma się do tego co się dzieje na allegro. Jeśli już to sami sprzedający utrudniają wszystko wciskając tysiącami przycisk 'zamów kuriera' i przeciążając połączenia.

heh, nie zamierzam ich tłumaczyć, coś zepsuli w kodzie i tyle, ale na pewno nie takim kodzie który naprawi ctrl+f5. To że garstce osób działa nie wytłumaczę, nie jestem jasnowidzem.

oznacz moderatorów
klocki_tarnow
#9 Pomysłodawca#

Może i sie nie znam ale oficjalna odpowiedź : 

[aktualizacja 10.02.2024, godz. 13:30]

Wdrożyliśmy poprawkę, wielka prośba o wyczyszczenie danych przeglądarki. Jeszcze raz przepraszamy za utrudnienia! 

oznacz moderatorów
JMAKOSA
#7 Wielbiciel#

Dzięki Kolego klocki_tarnow udało się wypchnąć wszystko, a Allegro niestety nie zrobiło nic...

Sacre Bleu, jak by powiedziała księżna pani, co za dzień...

oznacz moderatorów
rolnikwszpilkach
#9 Pomysłodawca#

Już działa zamawianie kuriera dhl. Zamawiać .

oznacz moderatorów