anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro firma a aukcje prywatne

MAMY ROZWIĄZANIE!
Jaś
#8 Zapaleniec#

Zaczyna sprzedawać rzeczy firmy mojego szefa na swoim koncie bo On nie ma o tym pojęcia. Zastanawiam się nad zmianą mojego prywatnego konta w firmowe aby móc rozliczać faktury od allegro za prowizje sprzedaży i za wystawianie. Natomiast nie chce aby na fv były też uwzględnione moje prywatne przedmioty. Prosże o pomoc jak to rozwiązać ? Czy da się utworzyć dodatkowe konto ale tak abym nie musiał ponownie wystawiać wielu przedmiotów - to wiele godzin pracy 😞 Czy da się np pod koniec miesiąca wybrać opcje które mają być na fv tak jak to np jest w sklepach ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Możesz założyć drugie konto jako firmowe.

oznacz moderatorów
Jaś
#8 Zapaleniec#

Ale wtedy muszę wszystkie aukcje wystawić ponownie a to pare godzin roboty a i staje się wtedy innym użytkownikiem  z nową historią a nie 20 letnim stażem 😞

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Na fakturze będzie suma, Jeśli chcesz to rozdzielić, to bez pracy się nie da. Zależy czego masz więcej, prywatnych czy firmowych. Możesz też dla księgowości rozdzielić transakcje 'ręcznie', ale tej opcji nie polecam. Nie pokazuje się skarbówce dobrowolnie więcej niż żądają. 

oznacz moderatorów
Jaś
#8 Zapaleniec#

A czy łatwo wrócić potem z Firmowego na prywatne ? I czy Allegro nie robi problemu ze właściciel konta kto inny a odbiorca Fv inny ?

oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Faktura będzie na właściciela konta. Zgodnie z danymi firmowymi, które trzeba podać. Nie dostaniesz faktury na inne dane.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie da się.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

Panie @JaÅ› prosisz się o kłopoty - duże kłopoty

twoje konto jest twoje - w przypadku kontroli skarbówki - cała ta sprzedaż mozę być potraktowana jako Twój dochód lub zostaniesz uznany za prowadzącego działalność gospodarczą

znasz się, pomóż szefowi załozyć konto firmowe

i wystaw oferty

oznacz moderatorów
Jaś
#8 Zapaleniec#

Nie do końca bo na to akurat wystawiam fv, więc sprzedaż legalna i opodatkowana.

Ale tak czy siak dla świętego spokoju własnie założyłem konto tylko na szefa .

oznacz moderatorów
Jaś
#8 Zapaleniec#

Założyłem jednak to konto firmowe, niestety mniej komentarzy i brak allegro smart wypłyneło na małą sprzedać 😞 Cóż, pozostaje czekać. 

oznacz moderatorów