anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO kurier DPD - dopłaty, przesyłka nietypowa/niestandardowa

Client:80340374
#13 Ambasador#

Witam

Juz wkrótce allegro bedzie wymagać jednego z trzech kurierów ( DPD, UPS, Pocztex )

Chciałbym poruszyć kwestie niejasnych praktyk stosowanych przez firme DPD, mianowicie
dopłaty za paczki niestandardowe/nietypowe

Co jakiś czas spotykam się z bezzasadnymi dopłatami.
DPD nie potrafi przedstawić jakichkolwiek dowodów na słuszność swoich roszczeń
poza tekstem typu " tak, w systemie mamy oznaczone jako niestandard"

Z tego co się dowiedziałem nieoficjalnie to weryfikacje paczek przeprowadza automat

Nikt tego nie kotroluje, nikt nie sprawdza czy nie zaszła pomyłka, nawet protoków nie spisują,

Mniej wiecej 2-3 miesiące temu ograniczyłem DPD do minimum i resztę wysyłam za pośrednictwem @InPost
Nie ma większych problemów i na chwile obecną jestem bardzo zadowolony

Pozostaje kwestia tych "kilku" paczek wysylanych za posrednictwem DPD.
By ustrzec się przed dodatkowymi opłatami
każdą paczke fotografuje.Jest to uciążliwe jednak przy tej ilości mogę się poświecić

Dostają paczki w kartonach o regularnych kształtach, bez folii stretch, waga i wymiary zgodne z zadeklarowanymi
i mimo wszystko mam dopłaty.

W załączniku fotka ostatniej paczki która została sklasyfikowana jako nietypowa.Wymiary i waga zgodne z zadeklarowanymi
Nie wiem co w niej takiego nietypowego.Może ktoś mnie oświeci gdy moderator/ka zatwierdzi foto

Czy wysyłając paczki za pośrednictwem allegro możemy być pewni, że otrzymamy
jasne dowody na słuszność dopłat jeśli takowe wystąpią ? 

W jakim czasie od nadania może zostać naliczona dopłata ?
Bo z senditem na allegro mialem taką przygode, że dopłate naliczyli po prawie 6 miesiącach.

Nie uśmiecha mi się archiwizowanie większej ilości paczek.Nie mam na to czasu i ochoty.
Jeśli coś jest nie tak oczywiście nie ma problemu bym dopłacił ale chciałbym wiedzieć za co

Licze na to, że allegro może zagwarantować, że zadba o sprzedającychpaczka nietypowa/niestandardowapaczka nietypowa/niestandardowa