anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Kurier DPD pobranie Wysyłam z Allegro

Zanetowo_pl
#9 Pomysłodawca#

Z tego co widzę na stronie 

Od 06 września 2021 sprzedający mogą skorzystać z metody dostawy Allegro DPD Kurier pobranie bez podpisywania umowy z przewoźnikiem w narzędziu Wysyłam z Allegro

 

Jako że umowy nie mamy, dopiero teraz włączyłem tą opcje

 

przy nadawaniu wyskakuje taki komunikat 

Kupujący wybrał Allegro Kurier DPD pobranie, aby nadać tą metodą: dodaj umowę własną z przewoźnikiem.

To w końcu jak z tym jest? 

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@Zanetowo_pl Z tego artykułu; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-p... wynika, że umowa przy pobraniu jest konieczna.

Sprawdź, jakie umowy własne dodasz do narzędzia

Jeśli dodasz umowę własną z przewoźnikiem, nadasz przesyłki opłacone z góry oraz za pobraniem metodami, które oferuje dany przewoźnik. Listę przewoźników oraz metody dostawy dostępne przez Wysyłam z Allegro znajdziesz poniżej:

  • Kurier DPD
  • Kurier DPD pobranie
oznacz moderatorów

Zanetowo_pl
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@xyz96, Allegro Kurier DPD pobranie i Kurier DPD pobranie to dwie różne metody dostawy. W artykule nie ma błędu.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_oma Wyraźnie jednak widać, że taki sposób różnicowania tych dwóch metod dostawy, wielu użytkowników Allegro i AG wprowadza w błąd.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Zanetowo_pl, czy korzystasz przy tym z narzędzia Wysyłam z Allegro?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Zanetowo_pl
#9 Pomysłodawca#

Tak, korzystam z narzędzia Wysyłam z Allegro 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Zanetowo_pl, rozumiem, dzięki za odpowiedź. Sprawdzę, dlaczego nie możesz nadać przesyłki bez umowy z przewoźnikiem. Proszę Cię o chwilę cierpliwości. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Zanetowo_pl
#9 Pomysłodawca#

Dodam że problem występuje tylko poprzez stronę, przed chwilą udało sie nadać przesyłkę poprzez Api. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Zanetowo_pl, rozumiem, że skoro nadałeś przesyłkę, problem już nie występuje? Gdyby jednak taka sytuacja się powtórzyła, poproszę Cię o wyczyszczenie plików cookies i próbę nadania w innej przeglądarce. Jeśli to nie pomoże, pomocne będzie, jeśli do wiadomości dodasz zrzuty ekranu, które obrazują Twój problem, wraz z numerem zamówienia. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów