anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Kurier24 InPost pobranie - koszt wysłania oraz zwrotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

Witam, mam może głupie pytanie, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na podobne.
Jak znaleźć w rozliczeniach allegro informację o kosztach poniesionych przez nas za wysłanie oraz zwrot nie odebranej przesyłki Allegro Kurier24 InPost pobranie. Próbowałem ściągać zestawienie w csv ale jedyne co znalazłem to prowizję od sprzedaży do tej transakcji. Wprowadzając numer pierwotnej przesyłki, oraz późniejszego zwrotu nic mi nie wyszukuję 😕

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hurtkosmetyki_pl Cześć 🙂 Faktury za metody dostawy Allegro InPost wystawi Ci firma InPost. Generalnie jeśli kupujący nie odebrał przesyłki Allegro InPost, to nie ponosisz z tego tytułu dodatkowych kosztów związanych z jej odesłaniem. Zwrot przesyłek Allegro jest darmowy niezależnie od sposobu płatności.

Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty za zwrot paczki. Zapisy z regulaminu InPost:

Usługa zwrotu jest zwolniona z opłaty w przypadku zwrotu Przesyłki do Nadawcy z powodu wyczerpania możliwości jej doręczenia (w szczególności po jej bezskutecznej awizacji bądź w przypadku odmowy przyjęcia Przesyłki przez Adresata) lub z powodu zwrotu Przesyłki na żądanie Adresata (w szczególności w przypadku wymiany towaru przez Adresata lub rezygnacji przez Adresata z zakupu).

Opłata za zwrot przesyłki przy metodach dostawy bez "Allegro" w nazwie jest naliczana zgodnie z cennikiem.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@ko_alkaCzyli jak rozumiem ponieśliśmy tylko koszty wysłania zgodnie z cennikiem allegro dotyczącym tego rodzaju przesyłek (15.87 zł) i taką kwotę mogę próbować odzyskać od kupującego za nie odebranie paczki? 🙂

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hurtkosmetyki_pl Tak. Pamiętaj również, że brak odbioru przesyłki nie jest równoznaczny z odstąpieniem od umowy. Jeśli wyrazisz taką chęć, to możemy skontaktować się z kupującym w tej sprawie. Podaj mi proszę numer tego zamówienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

Na razie spróbujemy sami skontaktować się z klientem. Może nie będzie to klient z tych problematycznych. 🙂 W razie kłopotów w dogadaniu się odezwę się w tym wątku ponownie. Dziękuje za wyjaśnienie wątpliwości.

oznacz moderatorów
hurtkosmetyki_pl
#10 Popularyzator#

@ko_alkaNiestety muszę Cię poprosić o pomoc w tej sprawie. Klientka nie odpisuję na maile, oraz nie odbiera telefonu. Może kontakt ze strony Allegro coś pomoże 🙂

Numer zamówienia to: 233d8c20-afaa-11ec-b7e7-91d9b022b467

Z góry dziękuję.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@hurtkosmetyki_pl Dobrze, skontaktujemy się z kupującą. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów