anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro opłaty i prowizje.

konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam. Podzielę się tu opinią jako nowy sprzedający. Na allegro jako priv jestem od nastu lat kilka miesiecy temu zdecydowałem się otworzyć sklep. Jedynie co mogę powiedzieć chore prowizje chore darmowe  automatyczne programy i kampanie , których jak nie przypilnujesz można sobie je w 4 literki wsadzić . Ludzieee siedzący tam za biurkami  ruszcie główkami. Jak można kasować po 19zł od wyróżnienia plus prowizja od sprzedaży w strefie okazji plus prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej !!!!!!! Jak nie da się narzucić na większość towarów kosmicznych marży bo sprzedaż padnie nie mówiąc o podatkach. Przecież cała ta sprzedaż mija sie z celem. Ewidentne widać w zestawieniu kosztów jaki procent stanowi wysyłka a jaki prowizje allegro. Cała drobnica i jej wystawienie to powinny być groszowe sprawy. Dam Wam przykład po sami z allegro tak proponujecie . Narzut 50zł  nie dasz 100zł bo nikt  nie kupi i każdy ma rozum co ile jest warte. 50zł minus 8zł sprzedaż w strefie okazji, minus 10 zł od sprzedaży oferty wyróżnionej,  19 zł  za wyróżnienie  4-6 zł przesyłka. Bardzo fajna platforma do robienia kosztów hahaha a gdzie podatek od tego? To i tak wiekszość pakietów miałem łaskawie za darmo to co będzie jak mi się skończy okres ochronny. Teraz rozumie dlaczego większość mądrzejszych ucieka na własne strony i sklepy internetowe.  Lepiej zainwestować 10tys w sklep internetowy na to wychodzi.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

_Likos_
#21 Demiurg#

@konto zamknięte " Lepiej zainwestować 10tys w sklep internetowy na to wychodzi." - możesz próbować.

Przy takim wysypie sklepów w necie będziesz konkurował z takimi sklepami intenetowymi jak: Lidl, Casto, leroy, Orlen, media markt itp idt bo kazda z tych firm ma swój sklep.Oprócz tego kilkaset sklepów z już ugruntowaną pozycją na rynku i bazą wracających klientów. Do tego dolicz konkurencje z wlasnymi dostawcami ( producentami importerami) bo wiekszośc z nich tez ma swoje sklepy. 

No i oczywiście platformy - allegro, sh..pee,am...zon O...x, poza tym jeszcze różne fac booki i inne.

Oczywiście możesz otworzyć sklep i konkurowac tylko ilu kupujących trafi do Twojego sklepu ? A jaki ich procent zdecyduje sie na zakup ? Ile bedzie z tego sprzedazy ?

Allegro może sobie pozwolić na takie prowizje ( rzeczywiscie bardzo wysokie) poniewaz póki co ma największa pulę kupujących. Jeśli duże sklepy inne platformy odbiorą allegro częśc klientów wówczas spadną obroty i sprzedawcy zaczną szukac innych platform. BYć może wtedy jakieś koszty i opłaty będą obniżone

Ale otwieranie teraz własnego sklepu bez żadnej marki to wyrzucenie kilkunastu tysięcy które zwrócą sie w bardzo długim okresie. no chyba ze masz dodatkowe kilkaset tysięcy na promocje tegoż sklepu. A to może być koszt wyższy niż prowizje allegro 🙂

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Martwiliśmy się o handel tradycyjny, stacjonarny, że internet go zabije. Możemy być spokojni, handel stacjonarny ma się dobrze a nawet jeszcze lepiej. 

Allegro sprawiło że giełdy staroci odżyły, kiedyś wszystko z nich szło na platformie a teraz polityka Allegro Protect powoduje że nawet sprzedawcy nowych produktów przynajmniej ze znanej mi branży technicznej mocno zastanawają się nad redukcją magazynów i wycofaniem się ze sprzedaży na allegro.

oznacz moderatorów