anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect

Rad-Stol
#12 Orędownik#

Mam teraz taki przypadek, że klient zareklamował mi stół po 1,5 rok od zakupu , a powodem było że blat mu napuchł na krawędziach, po naszej wizycie u klienta i oględzinach odrzuciliśmy reklamacje z powodu zalania stołu płynem , w skutek czego płyta blatu spuchła i pojawiły się nie równości. Wyliczyliśmy koszt naprawy mebla na kwotę 1000 zł i po paru dniach sporu po zgłoszeniu przez klienta do Allegro protect , klient dostał decyzję że wymagana kwota będzie wypłacona mu w ciągu 2 dni. Również informacja dla nas, że sprzedający nie będzie obciążony. Czy Allegro protect zawsze zwraca np. koszt naprawy uszkodzonego mebla kupującemu, bez obciążenia tą kwotą sprzedającego ? Czy to jest standard czy są jakieś wyjątki od reguły ? Pytam na przyszłość czy obawiać się ze strony Allegro protect regresji, czy nie obawiać się takich działań i robić swoje nie uginając się pod naciskiem klientów ? 

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

az1rael
#21 Demiurg#

ap wypłacają ostatnio hurtem na wagę jak ci napisali bez obciążania ciebie to się nie martw ale na przyszłość za sprawę nową obciążą jak złoto trza się bronić jak Częstochowy przed Szwedami

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

już drugi raz mamy rozpatrzone pozytywnie 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ciesz się najwięcej darcia jest jak zaraz po zakupie kupującemu nie pasuje albo odeśle ci uszkodzony towar w paczce wtedy udowadniasz że nie jesteś wielbłądem

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To tylko świadczy o niekompetencji osób decydujących o przyznaniu bądź nieprzyznaniu środków w ramach rekompensaty, może mają jakiś limit i muszą wydać, ale jest to porażające.

oznacz moderatorów

Good3DPrint
#9 Pomysłodawca#

Nie miałem jeszcze takiej sytuacji, ale takie historie jak Wasza mnie przerażają. Dlaczego Allegro zwróciło tak dużą kwotę? Przez to mamy tak ogromne prowizje, żeby się zrzucać na ten socjal dla takich zgłoszeń 😞

oznacz moderatorów

Rad-Stol
#12 Orędownik#

Na tyle co oni na mnie zarobią, to ten drobny 1000 zł jest jak splunąć . Na dzień dzisiejszy koszty prowizji i promowania na Allegro oscylują w wysokości 25% . Jak raz czy 2 razy w roku zwrócą kupującemu taką kwotę, to jest jakiś ułamek procenta w stosunku do zapłaconych faktur. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Uwierz patrzą na kwoty widziałem sytuację gdzie gość kupił lapka za 10k ale dostał inny za 5k dostal ap na 5k z dopiskiem se sprzedaj tamtego 😄

oznacz moderatorów

2infinityandbynd
#9 Pomysłodawca#

@az1rael 

Co znaczy 10k, ile to jest w polskich złotych?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

10 000zł.😁

oznacz moderatorów

2infinityandbynd
#9 Pomysłodawca#

@LEW433 OK. A gdyby ten laptop kosztował nie 10 tysięcy tylko 700 milionów czegoś tam, to mógłbym napisać, że cena to 700m

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

K oznaczenie w układzie si ilościowe kilo czyli 10do3 10k = 10000

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@az1rael np. są telewizory 4k po 2k. Tak potaniały 

oznacz moderatorów

2infinityandbynd
#9 Pomysłodawca#

@az1rael 

K w układzie SI oznacza temperaturę w kelwinach. Przedrostków typu kilo, mega, itp. zawsze używa się razem z jednostkami miar, czyli trzeba by pisać 10 kzł i wyglądałoby to dziwnie.

Ale przyjmijmy, że można tak podawać ceny i inne liczby. Ile to by było 700m? Siedemset milionów, czy 700 mili (700*10^-3) czegoś tam? A może 700 metrów?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Screenshot_20230320_170619_Samsung Notes.jpg

oznacz moderatorów

2infinityandbynd
#9 Pomysłodawca#

@az1rael 

Fajnie, że wstawiłeś tabelkę, którą doskonale znam. Spróbuję prościej:

Skoro w slangu internautów i graczy komputerowych k = tys., to czy w takim razie można przyjąć, że mmln?

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

“k” to tysiąc, prawidłowo powinno być pisane małą literą, pochodzi po prostu od słowa “kilo”, które oznacza pomnożenie danej jednostki o tysiąc — stąd: kilogram – 1000 gramów, kilometr – 1000 metrów itd.

oznacz moderatorów

2infinityandbynd
#9 Pomysłodawca#

@Halfrunt

Zdałem pytanie w kontekście zakupów przez Internet. Załóżmy, że chcę kupić wirtualną walutę w grze komputerowej. Czy zapis typu "10k golda" oznacza, że Sprzedawca oferuje 10000 jednostek wirtualnej waluty? A jeśli widzę "10m golda", to powinienem się zastanawiać, co Sprzedawca miał na myśli, czy mogę od razu przyjąć, że oferuje 10000000 jednostek?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@2infinityandbynd 10m golda przyjąłbym, że sprzedawca oferuje 10 monet, oczywiście należałoby się zapoznać z treścią całej oferty, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Tak spotykane sa w grach zagranicznych oznaczenia np 10k 10000 jednostek m sie nie uzywa tylko 1000k wiecej nie widzialem a i 1000k jest iloscia ekstremalna

oznacz moderatorów