anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Przesyłka polecona - gabaryt xxl - dlaczego ?

wolumen53_com
#7 Wielbiciel#

Mam problem.

Próbuję wygenerować etykietę na Allegro przesyłka polecona dla koperty bąbelkowej rozmiar D13.

Wpisuję wagę 0,20 kg , długość 20 cm, szerokość przyjmuje maksymalnie 6 cm -daję 2 cm i wysokość 10 cm.

Wygenerowana etykieta ma opis: gabaryt XXL/ do 12 kg.

Jak mam wygenerować etykietę , żeby otrzymać gabaryt S ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@wolumen53_com 

Doprecyzuj, bo trochę to dziwne. List polecony XXL? Na dodatek do 12 kilogramów?

Nie wysyłam przez Allegro, ale gabaryty pocztowe i rozmiary kopert znam niezgorzej. Zakładam, że przy 'Allegro polecony' są takie same.

Po pierwsze koperta "D" to koperta "14", nie "13". Po drugie poczta (przy zwykłej wysyłce, nie przez Allegro) przyjmuje listy do DWÓCH kilogramów. Po trzecie koperta rozmiaru 14 - i 13 też zresztą - jest za duża na gabaryt "S" i łapie się na "M". Dopiero koperta "B", czyli 12, może się zmieścić w "S", ale pod jednym warunkiem: nie może mieć więcej niż 2 centymetry grubości. Każdy list grubszy (wyższy) niż 20 milimetrów łapie się na gabaryt "L" niezależnie od wagi czy pozostałych wymiarów.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

"Allegro przesyłka polecona" to nazwa nadana przez Allegro dla produktu Poczty Polskiej "Przesyłka firmowa polecona zamiejscowa"

To nie jest List polecony, który jak piszesz ma trzy rozmiary S, M i L. Ty obowiązują gabaryty:

annas14firma_0-1650140286391.png

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zaznacz wizerunek koperty, a nie paczki.

oznacz moderatorów

wolumen53_com
#7 Wielbiciel#

Zaznaczyłam.

I właśnie dostałąm taką etykietę...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@wolumen53_com 
Dodaj usługę dodatkową: "Przesyłka polecona firmowa"

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów