anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Przesyłka polecona

Mapark
#9 Pomysłodawca#

Cześć, od niedawna sprzedaję na allegro i wszystko szło bezproblemowo paczkomatem ale dzisiaj klient kupił produkt przez "Allegro Przesyłka polecona". Jak mam to wysłać ? pójść na pocztę polska i wypełnić druk jakbym nadawał zwykła paczkę ? Czy jakoś generuję etykietę jak inpost ? Akurat zaczynam kiedy są zmiany w dostawach allegro i jestem zagubiony lekko.

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mikeza
#20 Guru#

@Mapark  Od czerwca te allegro przesyłki "kupujesz" od serwisu. Nie ma możliwości nadania takiej przesyłki na poczcie. Musisz mieć umowę z pocztą, konto na elektronicznym nadawcy, a wtedy generujesz etykiety do nadania. Bez umowy i konta EN nic nie zrobisz, więc sugeruję wysłać klientowi towar inną formą wysyłki na własny koszt i chwilowo wyłączyć opcję allegro polecony, do czasu podpisania umowy z pocztą i stworzenia konta w EN

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Mapark Dlaczego udostępniasz kupującym przesyłki, które nawet nie masz pojęcia jak nadać? W dzisiejszych czasach to najprostsza droga do złapania negatywów co na starcie gdy zaczynasz, może mieć kolosalne znaczenie 😕

W tej sytuacji jak pisze @mikeza musisz nadać drożej, standardowo, pokrywając różnicę samemu jeśli nie chcesz aby kupujący marudził.

oznacz moderatorów

Mapark
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście wyślę standardowo, myślałem że to będzie bezproblemowo jak inpost, nie spodziewałem sie czegoś takiego. Dziękuje za odpowiedzi

oznacz moderatorów

Mapark
#9 Pomysłodawca#

@mikeza @konto zamknięte Przesyłka polecona poczty polskiej kosztuje 5,90 a Allegro przesyłka polecona kosztuje 6,99 to nie bedę musiał dopłacać do przesyłki nawet ? czy jakoś zle patrzę na cennik poczty polskiej. https://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_przesylka_polecona.html

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Mapark  Jeszcze przeczytaj jakie gabaryty ma format S 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mapark Bo prywatnie na poczcie płacisz bez vaty a od allegro mamy 6,99 zł brutto czyli 5,90 + 23 % Vat ważne dla firm bo musimy doliczyć Vat 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

interzakupy_2006
#10 Popularyzator#

@Mapark 

1. jeśli masz w cenniku "Allegro Przesyłka polecona"  ( i innych allegro pocztowych) powinieneś mieć umowę z pocztą żeby mieć dostęp do EN do drukowania kwitów adresowych 

2. polecony możesz wysłać jako zwykłą przesyłkę poczty polskiej  ale do ustalenia ceny musisz sprawdzić jaki format ma twoja przesyłka i jaką ma wagę

przykład: 

FORMAT S to przesyłki o wymiarach:
MAKSIMUM - żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 230 mm, szerokość 160 mm i waga maksimum do 500 g to koszt ekonomicznego  = 5,9 zł

ale

FORMAT M to przesyłki o wymiarach:
MAKSIMUM - żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm i waga maksimum do 1000 g to koszt ekonomicznego  = 6,3 zł

a w formacie L to już koszt  ekonomicznego  = 15,6 zł

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@interzakupy_2006  jednym słowem do S i M guzik można włożyć . 2 cm wysokość i mierzą miarką żeby przypadkiem o 1 milimetr nie przekroczyć 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Mapark  E tam, pitolicie. Jak masz umowę z Pocztą to nie obowiązując gabaryty na list polecony, byle przesyłka była do 1 kg i mieściła się w granicach rozsądku, czyli np karton na buty a nie kawał pleksi o wymiarach metr na metr. Nikt tego nie weryfikuje i wysyłasz na umowę co tylko chcesz, w granicach rozsądku, jako list polecony za 6,20 zł korzystając z umowy.

A jeśli masz tylko ten jeden list do nadania i nie masz umowy to idziesz na Pocztę i płacisz po normalnych stawkach, od 5,9 poprzez 6,30 do 15,60 za list polecony w zależności od gabarytu.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@PHUABIB2  przy umowie przymykają oczy na gabaryty, ale jak pójdziesz z ulicy nadać, to gwarantuję Ci, że będą mierzyć linijką. Już nie raz widziałem takie akcje 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@mikeza  tez tak właśnie pisałem, że jak wejdziesz z ulicy to różne masz ceny. Ja mam umowę, ale tez wysyłam sporo normalnie oklejając własnymi znaczkami znaczkami, a od 2 lat nie zmieniam kopert i wiem doskonale jak koperta jest w jakim gabarycie, a i tak raz w tygodniu mi mierzą na Poczcie, czy to właściwa opłata.

Zajmuję się handlem znaczkami, więc temat znaczków, listów, gabarytów, mam w małym palcu, często Panie z okienka czekają na mnie, żebym im określił, czy znaczki które klient nalepił na list są jeszcze w obiegu, czy już są wycofane i czy mogą to wysłać czy też nie.

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@PHUABIB2  nie do końca masz racje, przesyłka R ma podane wymiary, tak jak napisałes do 1kg, ale maksymalna grubośc 60mm, szerość jak powierzchnia naklejki chyba 100 mm

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@AptekaNatolinska  to jest tylko w teorii i dla klienta z ulicy. Jak nadajemy na umowę to te gabaryty nazwijmy to są umowne 🙂

w przypadku pocztex kurier jest podobnie, nikt za bardzo nie patrzy na gabaryt paczki, no chyba, że jest już ewidentnie zbyt duża i ciężka.

I to jest duży atut poczty w porównaniu np. z DPD, tam potrafią doliczać opłaty z kosmosu, a nawet dodawać wyimaginowaną wagę paczki, czy jej wielkość. To dosyć częsta praktyka. wysyłasz paczkę 1kg, a na fakturze masz nagle 5kg itp.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mikeza  U mnie trochę kręcą nosem jak paczka nie jest prostopadłościanem, ale faktycznie po wielu latach bycia stałym klientem wiele uchodzi płazem 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

Ja piszę z własnego doświadczenia, z tego, co najdę na umowę, w większości są to listy polecone, czasami coś większego i nie miałem reklamacji czy zwrotów.  Wiadomo, że nie próbowaniem wysłać namiotu czy tez plandeki do Tira listem poleconym w ramach umowy, bo raczej by nie przeszło 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Mapark 5,9 i 6,99, które przywołujesz to ceny na umowie bezpośredniej z przewoźnikiem lub przy zleceniu nadania poprzez Allegro. Jak pójdziesz na Pocztę i będziesz chciał wykupić list polecony to ceny masz takie:

https://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_przesylka_polecona.html

Biorąc pod uwagę co sprzedajesz, wychodzi gabaryt L, a i to nie wiem czy nie przekroczysz.

oznacz moderatorów