anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro smart i magiczne 8 złotych na fakturze.

trenddecosklep
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

Potrzebuję stałego logicznego wytłumaczenia dla klienta kiedy ponosi koszt dostawy mimo smarta.

Oczywiście tych kosztów nie ponosi ale trzeba to ująć na f-vat i paragonie.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

coccineinspiruje
#7 Wielbiciel#

Klient nie płaci za tą formę dostawy. To Allegro dopłaca za klienta więc widzisz kwotę 8 złotych do danego zamówienia. Dawniej przesyłki Allegro Paczkomaty Smart też tak były rozliczane. Klient nie płacił za dostawę, a my jako sprzedawcy dostawaliśmy kwotę 8,99 zł od Allegro.

oznacz moderatorów

trenddecosklep
#8 Zapaleniec#

Tak tylko klient pyta "czemu zapłacił" mimo że nie zapłacił. I myślałem że jest jakieś oficjalne stanowisko allegro gdzie to tłumaczy dlaczego tak jest aby nie było ze sprzedawca kręci.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Wypelniając kartę dostawy kupujący widzi kwotę z wyszczególnieniem za co jaką otrzymuje sprzedawca . Prowadzi dzialalość i jest odpowiedzialny za swoje poczynania .

Ty wystawiasz dokument na kwotę jaką otrzymałeś , a kupujący powinie Cię poinformować o tym ,że nie może zaksięgować kosztow dostawy . Wystawiasz faturę na towar oraz paragon na dostąwę /

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie ma na to logicznego wytłumaczenia . Klient żądający faktury i korzystający ze smarta nie powinien księgować kosztów dostawy wręcz musi poprosić sprzedawcę o fakturę na sam towar . Co zrobi ,,, jego sprawa ewentualne kosekwencje podatkowe poniesie on sam .

oznacz moderatorów

trenddecosklep
#8 Zapaleniec#

To znaczy może mieć na fakturze.

Pamiętaj jednak, że od sprzedających na fakturach koszt przesyłki będzie pozycją na fakturze, której nie możesz uznać za koszt uzyskania przychodu.

W sumie nie wiem czy mogę podsyłać link... jak coś to usunę.

https://jaworowi.cz/korzystasz-z-allegro-smart-na-firme-uwazaj-na-podatek-i-pulapke-11715.php

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Tak może być na fakturze , ale to odbiorca decyduje co z tym zrobi i ewentualnie ponosi konsekwencje swojego czynu .

oznacz moderatorów