anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usunęło moje oferty twierdząc że każda dotyczy tego samego przedmiotu, a tak nie jest

ArturPytelewski
#9 Pomysłodawca#

Witam, dostałem od allegro taką wiadomość i chcę się dowiedzieć o co chodzi, czemu moje oferty są usuwane - w mojej ocenie bezpodstawnie - ponieważ te 3 przedmioty są od siebie całkowicie różne (różne wzory i rozmiary), to nie jest ten sam przedmiot na trzech ogłoszeniach, tylko 3 różne przedmioty na 3 różnych ogłoszeniach. Ogłoszenia wisiały bardzo długi czas i nigdy nie było takiej sytuacji. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Dotyczy to następujących ofert:

14088009183

14093120201

14018781480

 

Zrzut ekranu 2023-10-16 172306.png

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ArturPytelewski Cześć. 🙂 Czy mogę prosić o dopowiedzenie, czym różnią się produkty np. z tych dwóch ofert: 14088009183 i 14093120201? Są połączone z tym samym produktem w Katalogu, jest to ten sam rozmiar, identyczny opis, prawie wszystkie zdjęcia są te same. 

Jeśli są to różne mundury, to powinieneś połączyć oferty lub utworzyć różne produkty w Katalogu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ArturPytelewski
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście, różnice zaznaczyłem kursywą, są to 2 różne rodzaje munduru, jeden jest polowy, a drugi letni:

14088009183
Mundur Polowy Letni wz. 2019: 124L/MON, rozm M/XXL

14093120201
Mundur Polowy wz. 2019: 124P/MON, rozm. M/XXL

 

Zdjęcia też są różne, na jednych jest letni a na drugich polowy, naprawdę nie widzisz różnic?:

Zrzut ekranu 2023-10-16 180150.pngZrzut ekranu 2023-10-16 180157.png

A to że powinienem utworzyć nowe oferty katalogowe dla każdego z nich to wiem, ale allegro na to nie pozwala, tylko każe łączyć z istniejącymi, więc jaki mam wybór?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ArturPytelewski Dlaczego zatem dwa różne mundury są połączone z jednym produktem w Katalogu? Każdy mundur połącz z osobnym pasującym do niego produktem w Katalogu Allegro. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Reverie73
#9 Pomysłodawca#

Mi też pousuwało mnóstwo ofert, każda z nich dotyczyła innego koloru tego samego produktu. Fakt, były połączone z jednym i tym samym produktem w katalogu, no ale jaki jest sens tworzyć na każdy z tych produktów osobny produkt w katalogu? To jest po prostu dramat, jak bardzo komplikujecie życie Sprzedawcom, jakie zawiłe są te całe procedury wystawiania, dramat. Szkoda, allegro tak się zapętla, że zaczyna zjadać własny ogon. Czy naprawdę ten cały katalog tak korzystnie przekłada się na Wasze obroty? Na Sprzedawców nakładacie coraz więcej opłat, warunków, itp. Naprawdę wszystkim by się to bardziej opłacało, gdybyście przestali tak ciągle zmieniać i niby "udoskonalać". Chyba zależy Wam, żeby na platformie sprzedawało jak najwięcej podmiotów, a takie pomysły są dla wielu osób nie do przeskoczenia, niezrozumiałe... Przedsiębiorcy naprawdę nie mają tyle czasu, żeby godzinami zagłębiać się w te Wasze procedury, uczestniczyć w co i rusz ogłaszanych webinarach, itd. To wszystko robi się chore... 

oznacz moderatorów

ArturPytelewski
#9 Pomysłodawca#

Okej, rozumiem, więc o to chodzi. Jak wspomniałem wcześniej i już kiedyś tu na forum - nie mam wyboru, bo próbując dodać nowy produkt do katalogu uzupełniając jego parametry, dostaję komunikat, że podobny produkt już jest w katalogu i mam go połączyć z tym produktem (zupełnie inny rozmiar i wzór) albo zgłosić błąd w parametrach podstawowych.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ArturPytelewski Rozumiem, a czy do każdego z tych produktów masz inny numer EAN? Jeden produkt = jeden EAN. Nie utworzysz kilku produktów na jednym kodzie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ArturPytelewski
#9 Pomysłodawca#

To jest jakaś masakra. Jak mam dodać produkt w rozmiarze M/XXL albo S/XXL, skoro takiego rozmiaru nie ma do wyboru? A jak wybiorę "inny" to wywala błąd, uzupełnię dokładne wymiary - wywala błąd.

 Zrzut ekranu 2023-10-16 193426.png

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ArturPytelewski Rozumiem, że wystawiasz oferty w tej kategorii: https://allegro.pl/kategoria/odziez-komplety-mundurowe-320743? Poproszę o dodanie takiej rozmiarówki do formularza. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ArturPytelewski
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję bardzo, ale to nie dotyczy tylko jednego rozmiaru, a całego szeregu rozmiarów wojskowych. Jeśli będziesz tak miła i poprosisz o dodanie wszystkich rozmiarów z poniższej tabeli, będę wdzięczny.

tabela-rozmiary-scaled-1.jpg

oznacz moderatorów

Iron-Bike
#9 Pomysłodawca#

U mnie dzisiaj to samo - usunięte ogłoszenie (póki co jedno - nr 13412517108), dotyczące korby od roweru, powód ten sam czyli rzekomo kilka ofert tego samego przedmiotu. No fajnie, tylko nie jest to ten sam przedmiot, bo na każdym ogłoszeniu ta korba jest z inną zębatką, co zresztą jest zaznaczone w parametrach przedmiotu!

W zeszłym tygodniu zdjęliście mi jedno ogłoszenie z tą korbą, bo rzekomo wykorzystałem w nim grafikę będącą czyjąś własnością. Grafika była sklejona ze stockowych zdjęć z katalogu producenta, przedstawiających korbę oraz zębatkę do niej, nie wiem jak takie coś może być własnością kogokolwiek innego niż producenta który te zdjęcia udostępnił i który na 100% by tego nie zgłaszał. No ale stwierdziłem, że nie chce mi się użerać, więc posklejałem podobne grafiki (z wykorzystaniem tych samych stockowych zdjęć, tylko inaczej zaaranżowanych), i podmieniłem w ogłoszeniach. Przy edycji ofert wyskakiwało mi okienko że mam połączyć ofertę z produktem z katalogu, nie dało się tego pominąć ani zmienić więc siłą rzeczy połączyłem. Wcześniej to było połączone z innym produktem/produktami, nie pamiętam z jakimi konkretnie bo wystawiałem kilka miesięcy temu, ale to wszystko była ta sama korba tylko z różnymi zębatkami.

Teraz mi usuwacie oferty, bo są połączone z jednym produktem, co sami mi narzuciliście?! Co to w ogóle ma znaczyć? Jak oferty mają być połączone z różnymi produktami w katalogu, to zróbcie te produkty żeby się dało połączyć, bo jak ja próbowałem to robić to mi każe łączyć z tym jednym i nie da się tego zmienić!

oznacz moderatorów

ArturPytelewski
#9 Pomysłodawca#

Poddaję się. Ja ręcznie uzupełniam parametry mojego produktu, a po wystawieniu allegro automatycznie podpina pod zupełnie inny produkt z katalogu bez pytania. A ja potem dostaję upomnienie, groźby blokady i usuwają mi oferty za to, że zrobiłem coś, co zrobiło allegro? Co to ma być?

-Zrzut ekranu 2023-10-16 211840.png

-Zrzut ekranu 2023-10-16 211901.png

-Zrzut ekranu 2023-10-16 212337.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ArturPytelewski w tej kategorii parametrami identyfikującymi są marka i rozmiar. Nie mogę sprawdzić jaki rozmiar podałeś, ponieważ nie wiem jaka to oferta i jaki to produkt, ale w tytule wpisane jest S/XXL, jaki właściwie to rozmiar? Bo taki zapis wskazuje, że jest to przedział rozmiarów od S do XXL. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów