anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro wypłaciło zwrot POK z powodu tego że kupujący nie odebrał paczki

thinkrefurb
#7 Wielbiciel#

Witam, kupujący wylicytował u mnie laptopa, ja go nadałem, a po 2 tygodniach widzę że kupujący wnioskuje o zwrot pok. Spytałem kupującego o co chodzi a mi nie odpowiedział. Allegro mu wypłaciło 400 zł, ja bez laptopa sprzedanego mam wysłać zwrot pieniędzy? To jakiś żart...

Proszę o pomoc  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  . Dziękuję i pozdrawiam

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Nie było otwartej dyskusji? zapewne nie wypowiedziałeś się w niej albo została oznaczona jako nierozwiązana.

oznacz moderatorów

thinkrefurb
#7 Wielbiciel#
Nie została niestety
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@thinkrefurb Skąd wiesz, że masz oddać pieniądze?

Jeśli musisz oddać, to prawdopodobnie została otwarta Dyskusja, w której nie odpowiadałeś na pytania. Taki jest efekt. 

oznacz moderatorów

thinkrefurb
#7 Wielbiciel#

Po prostu przyszedł mi mail wyjaśnij problem nowy wniosek, dzisiaj mail o wypłacie kupującemu, żadnej dyskusji nie założył, z tego co pamiętam nie trzeba

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@thinkrefurb Trzeba było w odpowiedzi na maila wyjaśnić problem. Masz powiadomienie o konieczności zwrotu pieniędzy? Odwołaj się teraz w odpowiedzi na maila lub tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

thinkrefurb
#7 Wielbiciel#

@xyz96 oczywiście w tej sprawie było pisane ale allegro odpowiedxiało że kupujący nie odebrał paczki. Allegro nie napisało jeszcze jak zwrócić, mają to zrović w 24h

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@thinkrefurb  ten kupujący założył Ci dyskusję 4 stycznia 2022, a Ty ... wprowadzasz nas w błąd ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@thinkrefurb ten kupujący założył Ci dyskusję 4 stycznia 2022, a Ty ani razu się w niej nie wypowiedziałeś. Twoje zgłoszenie została przekazane dalej, poczekaj proszę na naszą odpowiedź w sprawie nr. 20454417. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

thinkrefurb
#7 Wielbiciel#

Świetnie że allegro nie wysyła informavcji o otwarciu dyskusji po wypowiedzeniu umowy... skąd mogłem wiedzieć o dyskusji?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@thinkrefurb twój problem nie allegro

 

@la_nika podaj mi dla przypomnienia zapisy regulaminu allegro, mówiące, że Sprzedawca za nieodebraną przesyłkę, bez odstąpienia od umowy przez Kupującego ma ponosić koszta wypłaty z pok?

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie rozumiem wszystkich udzielonych tutaj odpowiedzi.

Przecież wyraźnie piszesz, że kupujący nie odebrał paczki - czyli wróciła do Ciebie.

Dalej piszesz, że jesteś bez laptopa.... Sorry, nie będę się dalej wypowiadał - przedstawiasz sprzeczne fakty, nikt Ci nie udzieli dobrych informacji w takiej sytuacji. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów