anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Automatyczny zwrot pieniędzy- Kupujący otrzymał 2 przelewy

matys1999
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedałem kartę graficzną i kupujący zażyczył sobie zwrotu. Bez problemu się dogadaliśmy i nie miałem środków na koncie Allegro Finanse, więc wykonałem przelew na konto bankowe kupującego- kosztów karty+ wysyłki. Kiedy pojawiły mi się środki na Allegro Finanse, została od nich odciągnięta kwota zwrotu, przez co zwrot wykonał się automatycznie, a kupujący otrzymał drugi raz zwrot kosztów. A ja nie mogę anulować zwrotu na Allegro, który idzie przez PayU. Co zrobić?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@matys1999Bez problemu się dogadujecie więc zadzwoń lub napisz do niego niech zwróci 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

Pisz do allegro o zwrot pobranej kwoty lub napisz do kupującego aby zwrócił kasę.

oznacz moderatorów

matys1999
#7 Wielbiciel#

Chat box Allegro o tej porze jest już niedostępny? @Kaliope_Brzeg 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@matys1999  Nie, o tej porze już nie. Szkoda, że już późno bo poprosilibyśmy naszych moderatorów o pomoc .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

matys1999
#7 Wielbiciel#

@Kaliope_Brzeg  Dobrze, mam nadzieje na pomyślne rozwiązanie sprawy.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@cloudcloud  @_HolaOla_  Można tutaj jakoś pomóc i cofnąć zwrot ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kaliope_Brzeg  Już działam w tym temacie dla @matys1999, jak tylko otrzymam więcej informacji, wrócę do Was z odpowiedzią. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@matys1999 Niestety nie ma możliwości cofnięcia automatycznego zwrotu , więc jedyne co mogę doradzić w tej sytuacji, to abyś skontaktował się bezpośrednio z kupującym.  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_HolaOla_Dziękujemy za wsparcie. Myślę, że kupujący bez problemu zwróci nadpłatę a gdyby nie to zawsze @matys1999  możesz poprosić o pomoc np w dyskusji .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Sprzedawca klika zwrot wpłaty przez AF gdy nie ma tam pieniędzy i nie może tego odwołać – tu jest problem. Zwraca więc wpłatę bezpośrednio, czyli znacznie szybciej kupujący otrzymuje pieniądze niż za pośrednictwem Allegro, a w międzyczasie wpływają mu środki na AF i jeśli nie minęło 24 godziny system automatycznie zwraca wpłatę po raz drugi. To nie może tak działać, musi być możliwość odwołania zlecania. Problem powstał z winy Allegro i Allegro teraz rozkłada ręce.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 Nie, jeśli po 24 godzinach w Allegro Finanse nadal nie ma wystarczających środków do wykonania zwrotu, zwrot zostaje anulowany. Sytuacja o której pisze @matys1999 jest inna. Zwrot został zlecony, ale nie było środków na koncie, a kiedy wpłynęły (w przeciągu 24 godzin) zwrot został automatycznie wykonany. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Dokładnie o tym piszę – zwrot wpłaty jest anulowany automatycznie po 24 godzinach, ale nie można tego zrobić ręcznie wcześniej, przed zwrotem bezpośrednim, z konta na konto. Opisana sytuacja nie jest inna, Sprzedawca zlecił zwrot przez AF i nie mógł tego odwołać, dlatego po zwrocie bezpośrednim AF ponownie oddało pieniądze. Trzeba wprowadzić możliwość anulowania zlecania, gdy nie ma środków w AF.

oznacz moderatorów

matys1999
#7 Wielbiciel#

@xyz96 zgodzę się z Tobą. Tutaj bardzo przydatne by było, aby mieć możliwość ręcznego anulowania zwrotu. Nie wiedziałem, że to tak zadziała automatycznie i teraz narobiły się z tego problemy. Mamy ustalone z kupującym, że jak dostanie zwrot od Allegro to odeśle mi pieniądze. Ile czasu idą takie pieniądze ze zwrotu?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@matys1999Znacznie dłużej od zwrotu bezpośredniego. Allegro określa to aż na 2-3 dni ROBOCZE. 

oznacz moderatorów