anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakupy przez pomyłke

kosiarz-84
#10 Popularyzator#

witam . zona mojego kolegi przez pomyłkę kupiła 13 rzeczy tylko chciała je  tylko mieć w koszyku .  Czy da sie anulować wszystkie zakupy razem  czy każdemu trzeba pisać z osobna . nie zapłaciła za żaden . Chodzi o zwrot prowizji sprzedających . 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kosiarz-84 zatem właściciel konta musi odstąpić od umowy za zakupione przedmioty i potwierdzić mailowo zwrot prowizji dla sprzedającego. Skontaktujcie się ze sprzedającym 😉 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

kosiarz-84
#10 Popularyzator#

ale chodzi tez o to ze jest pare róznych kont sprzedajacych

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kosiarz-84w takiej sytuacji nie da się zbiorczo odstąpić od umowy. Trzeba napisać rezygnację każdemu sprzedawcy z osobna.

oznacz moderatorów

malachiaszek
#7 Wielbiciel#

allegro lokalne dla zamieszania i naciagania i wyludzania wiekszych oplat powstalo,takze uwazajcie

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Proszę natychmiast odstąpić od umowy, potwierdzić wszystkie maile jakie przyjdą z allegro by sprzedawcy odzyskali prowizje pobraną przez allegro, przeprosić i wyjaśnić im pomyłkę

bo ktoś wkurzony może zastosować przepisy Kodeksu Cywilnego, które Sąd w pewnej sprawie wyjaśnił na przykład tak:

Pozorność oświadczenia woli (art. 83 § 1 k.c.) może zatem zachodzić zarówno wtedy, gdy pod pozorowaną czynnością nie kryje się inna czynność prawna (pozorność zwykła), jak i wtedy, gdy pod oświadczeniem pozornym ukrywa się inna czynność prawna (pozorność kwalifikowana). Ważność czynności dysymulowanej (ukrytej pod pozorną czynnością prawną) ocenia się według właściwości tej czynności. Czynność dysymulowana może być uznana za ważną i wywołującą skutki prawne, jeżeli spełnione są warunki jej ważności i jednocześnie nie ma podstaw do przyjęcia, że strony zmierzały do obejścia prawa (działały in fraudem legis - art. 58 § 1 k.c.).

Przy pozorności brak jest woli stron wywołania zwykłych skutków prawnych czynności, a jedynie zamiar wytworzenia przekonania u osób trzecich, że taki skutek powstaje. Pozorność charakteryzuje się tym, że brak jest causa dla czynności prawnej pozornej, można jedynie mówić - w przypadku pozorności względnej - o causa czynności prawnej dysymulowanej.


oznacz moderatorów