anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada środków i możliwości wypłaty środków

DecalDecor
#7 Wielbiciel#

Witam,
Jestem jednoosobową działalnością gospodarczą. Prowadzę sporadyczną sprzedaż na allegro. Ostatnio zablokowano mi możliwość wypłaty zgromadzonych pieniędzy na portalu ( Payu i przelewy 24). Po prośbie wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, PayU odpowiedziało:
"Ustalenia podjęte w trakcie prowadzonego procesu weryfikacji
wskazały na podwyższone ryzyko biznesowe. Po dodatkowej kontroli ze
strony Działu Ryzyka, PayU podjęło decyzję o zakończeniu
współpracy z Państwa firmą". Powołują się na ustawę o przeciwdziałaniu terroryzmy i praniu pieniędzy ale nie podają konkretnych przyczyn takiej decyzji. Payu odsyła do allegro w sprawie wypłaty a allegro do Payu. Allegro wypowiedziało się, że żeby wypłacić środki muszę rozwiązać umowę. Po wypowiedzeniu umowy po 60 dniach zablokują możliwość logowania się na konto i niby wtedy wypłacą pieniądze. Ale oprócz tego , że sporadycznie sprzedaje to często też kupuje i takie rozwiązanie nie jest dla mnie satysfakcjonujące. Czy mogą przetrzymywać moje środki bez podania konkretnej przyczyny? Gdzie mogę się udać po jakąś pomoc prawna?

Dodam, że ogólnie prowadzę korespondencję w tej sprawie i z Payu i allegro i ogólnie aż nie dowierzam jak czytam odpowiedzi. Prowadzę firmę od kilkunastu lat, płacę podatki, terrorystą też nie jestem:) - aż ręce opadają. Czy ktoś miał podobne problemy? Czy takich osób już tutaj nie ma bo wszystkim którzy mieli problemy - kazali wypowiedzieć umowy?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Nie mogą ale tak robią, nie wiem co zrobić jak nie chcesz rozwiązać umowy>pozostaje rozwiązać problem ale jak skoro nie znasz korzeni problemu.🤔

oznacz moderatorów

DecalDecor
#7 Wielbiciel#

no własnie nie chcą powiedzieć jak mogę rozwiązać problem bo nie podają przyczyny takiej decyzji. Pytając czy mogę ponownie prosić o weryfikację Payu to odpisali: "Może się Pan skontaktować z PayU, jednak wątpię, że taki kontakt zmieni ich stanowisko" ... oczywiście znowu nie podając o co tak na prawdę chodzi... Z chęcią dosłałbym dokumenty, wyjaśnił jakieś wątpliwości ale niestety nie dają mi takiej możliwości. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤔

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DecalDecor przykro mi, jednak jest to decyzja operatora płatności, więc szczegóły nie są nam znane, dlatego nie mogliśmy odpowiedzieć na Twoje pytanie. 
Tak jak pisaliśmy w sprawie nr 27620038, możesz założyć konto, aby robić zakupy na Allegro lub korzystać z konta, które posiadasz, jednak aby wypłacić środki konieczne będzie zamknięcie konta, na którym są środki.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów