anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

blokada środków po sprzedażowych, zgromadzonych na koncie Allegro Finanse

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich.

Problem jaki poruszę, to blokada środków po sprzedażowych, zgromadzonych na koncie Allegro Finanse, ze względu na bezprawie serwisu Allegro.

Problem chcę nagłośnić, ponieważ jest wiele osób, których w tej sytuacji odesłano z kwitkiem ...

I wiele osób może w tej sprawie wnieść skargę do np. Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej, Rzecznika Praw Konsumentów itd.

Przykład:

Sprzedawca na swoim koncie Allegro Finanse zgromadził 3000zł.

Aby te środki wypłacić, ma do tego dwie możliwości. 

1-wypłata środków na rachunek bankowy

2-przekaz pocztowy

 

Jak wiadomo w Polsce nie ma obowiązku posiadania konta w banku, zatem nie można wymagać aby takie konto ktoś posiadał. Ja na przykład konto zlikwidowałem, bo nie korzystam, a opłacać musiałem co miesiąc.

Pozostaje mi w tym przypadku przekaz pocztowy i tu pojawia się problem.

Allegro ubzdurało sobie, że jeśli na koncie Allegro Finanse posiadamy w sumie zgromadzone ponad 800zł, np. 1000zł, to przekazu pocztowego wykonać nie możemy.

Pieniądze są zamrożone w "rękach" serwisu Allegro. 

Jak tłumaczy zaistniałą sytuację serwis Allegro ?

- jest to ograniczone działaniami technicznymi.

- regulaminy, regulaminy proszę Pana ...

ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

..no więc podsumujmy :

Zawierając umowę z Allegro, nie opierałem jej o "działania techniczne", a o regulamin, który nigdzie nie zabrania wykonania przekazu pocztowego gdy na koncie Allegro Finanse mamy zgromadzone ponad 800zł.

Załącznik 7B
5.7. Pomimo zasady zawartej w art. 5.1. PayPro, na szczególne zlecenie Sprzedającego dokonuje automatycznej wypłaty środków zaewidencjonowanych w ramach narzędzia rozliczeniowego przekazem pocztowym, o ile wartość tych środków nie przekracza kwoty 800 PLN.

Załącznik 7a:
5.5. Użytkownik w ramach korzystania z instrumentu płatniczego, o którym mowa w artykule 5.1. może zlecić wypłatę:
c. przekazem pocztowym, o ile wartość tych środków nie przekracza kwoty 800 PLN.

 

Powyższy zapis regulaminu jasno informuje, że możemy wypłacić przekazem pocztowym do kwoty 800zł raz w miesiącu i nigdzie nie ma mowy o blokadzie takiej możliwości gdy suma pieniędzy na koncie Allegro Finanse wynosi np. 1600zł.

Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu również nie blokuje takiej możliwości.

 

Zatem drodzy Allegrowicze - w kupie siła. 

Na wielu forach spotykałem poruszany tego typu problem.

Allegro ma siedzibę w Poznaniu, dlatego składacie skargi do :

https://poznan.wiih.gov.pl/index.php/kontakt/adresy-e-mail/

Możecie również skorzystać z np.  Rzecznika Konsumentów 

https://www.poznan.pl/mim/main/-,p,8971,13526.html

 

 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, mnie też to zastanawia. Tu trzeba dobrego i bardzo drogiego prawnika. Nie ma obowiązku posiadania konta bankowego, jednocześnie Allegro odmawia wypłaty przekazem pocztowym w ratach po 800 zł. Wynikałoby z tego, że ma prawo do przywłaszczenia cudzych pieniędzy. Ciekawe, co na to sąd?

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Niekoniecznie. Po to jest WIIH, Rzecznik, UOKiK. 

Po to są kary finansowe, a na takie tylko czeka UOKiK 😉 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 allegro odmawia tak na prawdę wypłaty pieniędzy - formy płatności są nieistotne

może to być western union lub wypłata w kasie lub gotówka do ręki i itp

oznacz moderatorów

osik_2004
#9 Pomysłodawca#

Ze statystycznego obowiązku informuję :

Sprawa zgłoszona do WIIH, UOKiK, KNF, RzecznikFinansów. 

Dla podtrzymania rozmowy polecam "lekturę" Ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (tj. Dz.U. z 2017 r., poz. 2070) art.4 ust.1 z dnia 23 sierpnia 2007r.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20170002070

 

 

oznacz moderatorów