anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta allegro

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

Prosiłbym o podpowiedź.

Założyłem konto firmowe dla działalności. Po wystawieniu licytacji zostało ono zawieszone. Dosłałem zdjęcia towaru, dowodu, selfie. Jednakże konto nie zostało odblokowane, ponieważ mam blokadę na innym koncie sprzed kilku lat (konto prywatne). Na koncie prywatnym nie była prowadzona żadna sprzedaż ani nic po prostu korzystałem z tego samego urządzenia co brat, który otrzymał blokadę na koncie firmowym. Napisałem to do allegro niestety nie jestem w żaden sposób w stanie się porozumieć. Cytując korespondencję:

"Dziękuję za przesłane zdjęcia. Jednak konto nie zostanie odwieszone.

Warunkiem dalszej działalności w Serwisie jest pomyślne wyjaśnienie blokady wcześniej posiadanych kont. W tym celu należy zalogować się na nie i skorzystać z formularza kontaktowego, który znajduje się pod adresem:"

"Witam.
Czy mógłbym dowiedzieć się o jakie inne konta chodzi?
Ponieważ nie przypominam sobie abym miał inne konta które byłyby zablokowane. Mam prywatne konto u Państwa ale z tego co pamiętam to nie jest ono zablokowane. Mógłbym prosić o loginy innego konta/kont abym mógł to sprawdzić?
Pozdrawiam"

"Dzień dobry,

Sugeruję zacząć wyjaśnianie sytuacji od konta Client:.................."

I tu wszystko ok. Tylko dalej pisząc ze starego konta osobistego...

"Dzień dobry. Piszę w związku z nałożonymi ograniczeniami na moje konto. Z tego co pamiętam to nie było ono w ogóle używane więc prosiłbym o podanie przyczyny ponieważ z tego względu mam zblokowane także drugie konto - firmowe ostatnio założone. Proszę o wyjaśnienie i opisanie co mam zrobić aby sytuację rozwiązać. Pozdrawiam."

"Dzień dobry,

na Pana koncie nałożyliśmy ograniczenia z uwagi na to, że nasze dane wskazują, że z konta korzystał Użytkownik, którego działalność w serwisie została w przeszłości zawieszona na koncie Sillexspzoo. Zgodnie z art. 8.7 naszego Regulaminu w takiej sytuacji Użytkownik nie może rejestrować nowego konta, jak również korzystać z konta zarejestrowanego na cudze dane (art. 2.11).

Ze względu na wskazane powyżej naruszenie zasad serwisu konto nie zostanie odwieszone do czasu wyjaśnienia sytuacji na .............. Nie możemy również wyrazić zgody na ponowną rejestrację w Allegro.
"

"Witam. Ustosunkowując się do Państwa wiadomości. Konto ............ nie należy do mnie więc nie jestem w stanie wyjaśnić sytuacji, która jest na tamtym koncie. Jednocześnie informuję że do mojego konta dostęp mam tylko ja i nie udostępniałem nikomu swoich danych ani tym bardziej haseł do osobistych kont. Mogła występować sytuacja że z tego samego urządzenia było logowanie na kilka kont ponieważ mieszkam z rodziną przez co z komputera może korzystać każdy. W związku z tym proszę o informację co mam zrobić? Konto Sillexspzoo nie należy do mnie, nie występuję w tamtej spółce i nie jestem w stanie w żaden sposób ustosunkować się do sytuacji jaka tam jest ani nie posiadam na ten temat wiedzy ponieważ nie posiadam ani loginu ani hasła ani maila gdyż konto nie należy do mnie. Pozdrawiam"

"Dzień dobry,

z naszych danych wynika, z konta korzystał ten sam użytkownik, który posługiwał się również wskazanym kontem w poprzedniej wiadomości.

Z tego powodu konto nie zostanie odwieszone do czasu wyjaśnienia sytuacji również na koncie .....................
"

 

No i pat. Nie mam dostępu do tamtego konta, ponieważ nie jest moje. Danych też nie udostępniałem. Wysłałem kolejną prośbę o rozwiązanie w takiej sytuacji ale czekam na odpowiedź. Czy w międzyczasie ktoś mógłby coś podpowiedzieć?

Będę bardzo wdzięczny i pozdrawiam!

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:49177622 jeżeli on handlował elektroniką i ty handlujesz elektroniką, to stawiam na to, że Allegro uznało cię za słupa i za żadne skarby świata nie odblokuje ci konta.

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Tylko właśnie z mojego prywatnego konta nigdy nie była wystawiona żadna aukcja. A od blokady prywatnego minęło grubo ponad rok więc jakby trochę takie wyjaśnienie się rozjeżdża...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kowal zawinił, cygana powiesili. Tak się foruje wyroki w tym kraju. Jak to mówił klasyk, "sądy sądami a sprawiedliwość musi być po naszej stronie", a teraz już i prawo i sprawiedliwość.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 *feruje

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Pisał że nic nie było wystawiane.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 z tego co zrozumiałam, to nic nie było wystawiane na jego starym, prywatnym koncie, które też zablokowali.🙂 Powodem blokady jest konto spółki jego brata.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Wiesz coś tu jest zagmatwane, ponieważ on pisze że nie zna loginu, hasła itd a więc jak to jest jego konto? Wie że nie wystawiał z swojego konta a nie zna konta które zablokowali, brat chyba zna?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 ale chce sprzedawać to samo co, sprzedawał jego brat na zablokowanym koncie. To samo IP, ten sam komputer, dla Allegro to wyraźne powiązanie.

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Rozchodzi się o 3 konta w tym momencie.

Nowe moje firmowe - zablokowane do weryfikacji. Będzie odblokowane jak wyjaśnię temat z mojego starego prywatnego.

Moje stare prywatne - zablokowane nie wiadomo czemu co wtedy olałem, nic z niego nie wystawiałem czasem kupowałem. Żeby je odblokować muszę wyjaśnić temat z konta firmy brata. I tu pojawia się problem bo to konto brata.

Czyli to idzie tak:

Moje firmowe konto > Moje konto prywatne > Konto Spółki brata.

Nie mam dostępu do spółki brata, nie ma go w tej chwili w domu będzie jutro więc nie mam nawet jak nic sprawdzić. Zresztą nie łapię dlaczego mam wyjaśniać jakieś kwestie na NIE SWOIM koncie. Bo sorry ale jak brat przekroczy prędkość to ja mam płacić mandat i dostać punkty karne?!

Login brata znam bo już był w wiadomości. Hasła nie. Zresztą to jego konto. Zgodnie z regulaminem którym allegro się podpiera to w sumie on nie ma prawa mi tego konta udostępnić.

Notabene na prośbę o danie dostępów do tego konta allegro chce je dać mimo że to nie moje konto... Więc to też jest wesołe... Bo wyraźnie napisałem im kilka razy że to nie moje konto a na prośbę o danie danych dostępowych otrzymuję wiadomość od allegro:

"

Dobry wieczór,

dziękuję za wiadomość.

Pomogę Panu zaktualizować numer telefonu do odzyskania hasła, jednak w odpowiedzi na moją wiadomość proszę Pana o przesłanie jednego z poniższych dokumentów:

- niemodyfikowane zdjęcie dokumentu nadania numeru NIP z pieczątką firmy (dokument nie może być pobrany ze strony www),
- niemodyfikowane zdjęcie dokumentu nadania REGON z pieczęcią urzędową (dokument nie może być pobrany ze strony www),
- niemodyfikowane zdjęcie dokumentu KRS z pieczęcią urzędową (dokument nie może być pobrany ze strony www).

Wynika to z tego, że działania na koncie mogę podjąć tylko na zlecenie uprawnionej do tego osoby (Użytkownika konta), więc najpierw muszę przeprowadzić weryfikację tożsamości.

Proszę też o podanie aktualnego numeru telefonu komórkowego, wpiszę go wówczas na koncie i będzie Pan mógł otrzymać wiadomość SMS i zresetować hasło."

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:49177622 jak rozumiem, chodzi o oryginały dokumentów rejestrowych spółki twojego brata. Jeżeli jesteś w ich posiadaniu, to tylko potwierdzisz swoje powiązanie ze spółką brata🙂 

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

@konto zamknięte Ok. Ale czy to oznacza, że jeśli dwóch braci mieszkających w jednym domu, którzy prowadzą podobną działalność, ale jako osobne podmioty gospodarcze, nie mogą logować się w domu na swoje konta Allegro ponieważ zostaną one zablokowane z powodu zbieżnego IP i domniemania jakichś powiązań pomiędzy firmami?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@musashi2007 w świecie Allegro oznacza to, dokładnie to co napisałeś🙂 Udowodnienie, że nie jest wielbłądem, wcale nie oznacza, że odblokują mu konto. Allegro stworzyło wiele absurdów, jeden więcej, jeden mniej, dla nich żadna różnica.🙂 Kiedyś, ktoś opisywał podobną sprawę i Allegro poinformowało go, że sposób w jaki powiązało jego konto z innym może ujawnić tylko w sądzie😁

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Nie nie jestem 🙂
Aczkolwiek ciekawi mnie to dlaczego allegro chce mi pomóc odzyskać dane dostępowe do nie mojego konta co mnie trochę rozbawiło.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:49177622 spychotechnika, ty chcesz wiedzieć dlaczego, a oni nie chcą ci tego powiedzieć. Skoro nie masz tych dokumentów, to nie jesteś właścicielem konta i dostępu nie dostaniesz, może pogodzisz się z losem i dasz im spokój😁

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Ogólnie to wygląda tak:

- Brat coś kiedyś sprzedawał ze swojej spółki. Zablokowali go nie wiem czemu bo nie pytałem. To było grubo ponad rok temu. Jak nie nawet dwa lata. Z mojego konta nie było wystawiane nic ale zablokowali chyba parę dni później także moje co olałem w tamtym momencie bo nic nie sprzedawałem i zrobiłem raptem parę zakupów.

- Teraz chciałem rozpocząć sprzedaż z działalności którą otworzyłem później. Założyłem konto firmowe, weryfikacja towaru po aukcji. Wysłałem zdjęcia z dowodem itd. I tu zonk. Wyjaśnić blokadę na koncie prywatnym (o którym w ogóle zapomniałem). No to wyjaśnienie wygląda tak że na prywatnym koncie nie ma co wyjaśniać tylko odsyłają do wyjaśniania sytuacji na koncie spółki brata gdzie nie mam dostępu...

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

To może po prostu zaczekaj do jutra na brata i razem wszystko wyjaśnicie.... 

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Widzę że właśnie nie mam wyjścia.

Tylko denerwuje mnie to że konto o które się teraz rozchodzi nie należy do mnie, nigdy nie złamałem regulaminu, nie sprzedawałem jego przedmiotów a allegro blokuje mi konto ze względu na "osobę trzecią".

oznacz moderatorów

musashi2007
#12 Orędownik#

Taką już mają procedurę widocznie. Zapewne ma to zapobiec ewentualnej próbie powrotu oszustów na allegro.
Niestety czasem uczciwi też przez to obrywają.

oznacz moderatorów

Client:49177622
#7 Wielbiciel#

Możliwe... Aż jestem ciekaw co tam zaszło że jest taki problem. Jutro się dowiem i napiszę na pewno.

oznacz moderatorów