anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta na Allegro

bakusiowa_k
#2 Obserwator#

Dzien dobry. Allegro zablokowało mi konto, kaze zrobic zdjecia wystawionego towaru i dowodu (czy to nie jest niezgodne z prawem aby fotografowac swoj dowod?)

 

Ale nie o tym: 

 

Konto zablokowano wczoraj o 15:50. Do tego czasu sprzedałam przedmiot i zleciłam wypłatę PayU (mniej wiecej ok 11). Czyli: 11 wypłata payu (konto aktywne), godzina 15:50 (blokada), dzisiaj 7 rano (anulowanie wyplaty). 

dzwonie do Payu, mowia ze to Allegro zablokowało. Co to ma byc? Naprawde powaznie zastanawiam sie nad pozwem cywilnym/karnym bo dla mnie to zwykla kradziez. 
Allegro zabrało sobie spowrotem moje pieniadze. towar wysłany. I co teraz? 


Zgodnie z Panstwa regulaminiem, majac aktywne konto mialam prawo wyplacic SWOJE pieniadze. Dopiero po blokadzie nie mogę tego zrobic (co tez jest chore, poniewaz nadal to moje pieniadze).

Czy prawo na allegro działa wstecz?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

kostas11
#21 Demiurg#

Jaki powód blokady ? Kasę Ci odblokują jak zniesiesz blokadę za złamanie regulaminu, procedura bezpieczeństwa, za mało szczegółów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

bakusiowa_k
#2 Obserwator#

nie wiem, chca potwierdzenia ze posiadam produkty ktore wystawilam. 

Rozumiem, ale wyplacilam pieniadze jak mialam aktywne konto. Czy np. jak wyplace pieniadze w bankomacie to on mnie zaraz wola i mowi "nie nie, anulujemy Ci to"? Chodzi mi o to, ze widocznie na allegro prawo działa wstecz. Dlaczego blokuja mi ruchy na koncie, kiedy bylo ono aktywne? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Oddadzą Ci pieniądze gdy klient nie zgłosi żadnego problemu i na przykład wystawi pozytywny komentarz.

oznacz moderatorów

bakusiowa_k
#2 Obserwator#

jakas podstawa prawna/regulaminu allegro? uwierz mi ze czytalam i nic nie ma. W ogole wstrzymanie wplat dotyczy tylko konto FIRMA (zalacznik nr 8 albo 9, w kazdym razie nie ja)

oznacz moderatorów

bakusiowa_k
#2 Obserwator#

Ale kupujacy nie ma obowiazku wystawic mi komentarza. sama sie przyznam, ze raczej nei wystawiam. Czyli mam sie prosic na kolanach?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

8.9.

Allegro.pl może zakwalifikować Konto Sprzedającego do Wstrzymania Wypłaty w następujących przypadkach:

a. w ramach Transakcji, w których istnieje podwyższone prawdopodobieństwo ubiegania się przez Kupujących o wypłatę rekompensat w ramach Programu Ochrony Kupujących, o którym mowa w Załączniku nr 9 do Regulaminu lub

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Artykuł 8.9 regulaminu na to pozwala. Korzystając z Allegro akceptujesz regulamin. Żądanie przesyłania zdjęć dowodu osobistego jest wątpliwe pod względem prawnym, nie musisz tego robić, jednak Allegro też nie musi zezwalać Ci na wystawianie przedmiotów.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Nie wnikając po czyjej stronie jest racja - realnie masz dwa wyjścia:

Robisz grzecznie to, o co prosi Allegro -> po wyjaśnieniu i przesłaniu wymaganych dokumentów odblokują konto -> dalej sprzedajesz

lub:

Stajesz okoniem, nie wysylasz zdjęcia dowodu -> Allegro blokuje Cię dalej -> wszystko trwa w zawieszeniu -> wytaczasz im proces -> konto wisi dalej -> sprawa trwa następne dwa lata -> konto wisi dalej, etc, etc. 

Nauczony doświadczeniem, wnoszę że działanie Allegro musiało mieć jakiś powód. Czasem jest  to podejrzenie kantu, czasem zaś np. korzystanie z konta przez osobę o innych, niż na Allegro, danych, czy kilka innych podejrzeń. 

A co ja bym zrobił? Jeśli wiem, że wszystko jest u mnie ok, po prostu wysyłam wymaganą dokumentację, a w tzw. "międzyczasie", o ile uznam to za sensowne, wytaczam proces cywilny/informuje GIODO, itp.  

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@bakusiowa_k Konta nigdy nie są blokowane powodów, a właściwy zapis z regulaminu dotyczący blokady wypłat przytoczył @xyz96. Nie będę tutaj odnosić się do szczegółów sprawy, ale jeśli będziesz postępować zgodnie z naszymi zaleceniami, Twoje konto zostanie odblokowane tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów