anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta po opłaceniu zakupów. Absurd

Damian_NL
#8 Zapaleniec#

Moje konto zostało wczoraj zawieszone po opłaceniu zakupów. Dodam, ze nic nie sprzedawałem tylko kupiłem i z góry opłaciłem przedmioty. 

Moje konto zostało zawieszone, a wszystkie zakupy mimo ich opłacenia i przygotowani do wysyłki poprzez sprzedających zostały anulowane, a sprzedających zmuszono do zwrotu zapłaconych kwot. 

oczywiscie Allegro powołuje się na punkt regulaminu 2.12 który nie podaje jasnej przyczyny tylko daje prawo pracownikowi Allegro bez żadnej przyczyny zablokować konto. 

przedmioty które zamówiłem były mi pilnie potrzebne z powodu wyjazdu za granice. Część przedmiotów była opłacona karta w EUR i zwroty nie są równe zapłaconym kwota gdyż jest już inny kurs euro. Pracownik Allegro zarządał zdjęcia dowodu osobistego z dwóch stron oraz zdjęcie twarzy żeby zweryfikować konto. Zdjęcia przesłałem i dostałem odmowę. Zdjęcia nie spełniają kryteriów. Poprosiłem o wzór wymaganego zdjęcia, pan Piotr z Allegro oczywiście ponownie nie odpowiedział na pytanie tylko zarządał nowych zdjęć. 

ile ten absurd będzie jeszcze trwał. Czy serwis Allegro ma w ogóle prawo zadać tych dokumentów w nie zabezpieczony sposób? Od kiedy takie dokumenty wysyła się przez formularz kontaktowy Allegro albo zwykłego maila? Mieszkam za granica, korzystam również z **piiip** i nie spotkałem się z takimi absurdami. Pracownicy Allegro nie maja co robić? 

Proszę mi odpowiedzieć dlaczego moje konto zostało zablokowane po zakupie i opłaceniu przedmiotów? 

 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Damian_NL Wszystkie informacje w sprawie blokady swojego konta otrzymałeś w mailu od działu bezpieczeństwa, a jedynym sposobem na jego odblokowanie jest wykonanie zaleceń z korespondencji, którą z nami prowadzisz w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Damian_NL
#8 Zapaleniec#

Proszę sprawdzić korespondencje która została do mnie wysłana. Żadnego wytłumaczenia tylko żądanie zdjęć do weryfikacji. Nie oczekiwałem takiej odpowiedzi. 

pozdrawiam 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Damian_NL Przykro mi, że moja odpowiedź nie spełniła Twoich oczekiwań, ale w kwesti blokady konta jedyną drogą na rozwiązanie tej sytuacji jest kontakt z działem bezpieczeństwa. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Damian_NL Musisz prowadzić dalszą korespondencję DB, my nie znamy sprawy i nie możemy nic pomoc, zdjęcia a to ciekawe, czego, jako kupujący

oznacz moderatorów

Damian_NL
#8 Zapaleniec#

Zdjęcia dowodu osobistego z dwóch stron oraz zdjęcia twarzy z widocznym owym dowodem. 

Takie weryfikacje są mi znane ale nie w przypadku kupującego. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co kupiłeś? możesz zasłonić nr dowodu i pesel, ale o tym wiesz!🤔

oznacz moderatorów

Damian_NL
#8 Zapaleniec#

Głównie chemię do mycia samochodu. Uważam to za jakaś pomyłkę. Przesłałem te zdjęcia i czekam na pozytywna weryfikacje. 

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Chciałbym przypomnieć, także moderatorom Allegro, że usługę poświadczenia tożsamości oferują, oprócz notariuszy (drogo!!!) także co poniektóre banki i jest ona honorowana na równi z podpisem elektronicznym. Allegro nie może odmówić takiej weryfikacji, bo byłaby to oczywista samowolka i łamanie prawa.

oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Na forum niestety nikt nie pomoże, bo nie może. Z doświadczenia wiem, że czasem ktoś obrywa za innego domownika lub sąsiada.... Może o coś takiego chodzi. Powinien być jakiś powód w mailu podany.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Skoro masz do czynienia z działaniami wręcz **piiip**kimi a'la sprzedaż cegły w zaułku, to proponuję kontakt z adwokatem i prokuraturą w kwestii pozwu o odszkodowanie oraz działanie bez podstaw prawnych. Allegro nie interweniuje  w przypadku sprzedawcy materiałów promieniotwórczych - farby radowej - a czepia się kupujacego (!!!!). Teraz już działa zasada wyznawana przez WSZYSTKICH moderatorów Allegro - ja mam rację i guzik mi możesz zrobić, bo ja mam rację, a raczej władzę.

Pamietaj, wysyłając gdziekolwiek fotkę dowodu osobistego bezwględnie wklejaj znak wodny. np. "Dla potrzeb Allegro" oraz zamaż kilka cyfr w różnych numerach.

oznacz moderatorów

Damian_NL
#8 Zapaleniec#

obejdzie się bez adwokata. Frustruje mnie sytuacja, ze Allegro powołuje się na artykuł regulaminu 2.12 który nic nie tłumaczy. Poprostu wymagana dodatkowa weryfikacja. W zeszłym tygodniu normalnie robiłem zakupy. W ten weekend złożyłem kilka zamówień, nic nadzwyczajnego. Chemia do pielęgnacji i mycia samochodu, opłaciłem je z góry i 24h później dostałem maila z informacja o blokadzie. 

no nic czekam kolejny dzień roboczy na rozwiązanie tematu. 

oznacz moderatorów

Damian_NL
#8 Zapaleniec#

Co do powodu w mailu to cytuje „Zawiesiliśmy Twoje konto ze względów bezpieczeństwa. Musimy się upewnić, że korzysta z niego uprawniona osoba.” 

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Bardzo ciekawe "uzasadnienie". Mam właśnie przed sobą pisma z mojego archiwum, kierowane na mój adres przez QXL Poland sp. z o.o., z dnia 15.07.2006 i 03.08.2006., a także moją reakcję na bezprawne działania tej firmy.

w skrócie - primo: Allegro nigdy nie weryfikowało z należytą dokładnością danych konta użytkowników i przyznaje się do tego na piśmie

- secundo - jedynym sposobem na "uspokojenie" działań Allegro, do czego firma przyznaje się bez bicia na piśmie, jest interwencja policji (i prokuratora).

Oczywiście po pozoranckim śledztwie sprawę umorzyli, ale Allegro się od******ło.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Weryfikowało lepiej kiedyś jak przychodziło hasło listownie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Damian_NL  cóż nie chce tutaj snuć domyslów . Jednak z doświdczen moich wynika że allegro bardzo dba o zadowolenie kupujących wiec jeśli założono Ci blokade jako kupujacemu to mysle że jakies podstawy i wskazania być musiały.

Jeśli chodzi o potwierdzenie tożsamości to ja osobiście bym sie zastanowił czy ktoś nie chciał zrobić Ci głupiego kawału albo też aż tak bardzo Cie nie lubi ze po prostu zgłosil do allegro kradzież konta z Twoim nickiem. Myśle że dla allegro pierwszym krokiem w takiej sytuacji bylaby własnie blokada i potwierdzenie tożsamości. Ot ale to tylko takie moje domysły.

Po prostu nie widze innej przyczyny blokady konta kupującego  po opłaconych zakupach jeśli na koncie wczesniej nie było żadnych złamań regulaminu.

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

A ja widzę podstawy do wkroczenia prokuratora.

Cywilna umowa sprzedaży-kupna jest zawarta w chwili wynikającej z umowy, jeśli nie określono inaczej, to wg KC w chwili opłacenia. Taka umowa może być rozwiązana tylko w przypadkach określonych w KC, a jedyną osobą prawną umocowaną do jej rozwiązania jest SĄD

Allegro nie ma umocowania prawnego do rozwiązania zawartej umowy, a jeśli sobie takie uprawnienia uzurpuje, to jest to nieskuteczne z mocy prawa.

Mamy więc działania bezprawne, szantaż i terroryzowanie korzystających z Allegro.

 

oznacz moderatorów

Damian_NL
#8 Zapaleniec#

konto zostało przed chwila odblokowane. A oferty które mi anulowano i zmuszono sprzedających do zwrotu mi pieniędzy mogę sobie znaleść w historii i zamówić ponownie. Bezczelność nie zna granic. 

Ktos się powinien tym zająć. Robią sobie co chcą. 

oznacz moderatorów

archimed
#11 Animator#

Tutaj tylko prokurator może nauczyć cwaniaczków z Allegro rozumu. Inne metody nie działaja. No i Rada Nadzorcza wymiatając po działaniach prokuratury szeroką miotłą nieudaczników ze stanowisk. W przypadku spółki giełdowej informacja o działaniach prokuratury wobec działań spółki jest podstawą do interwencj Komisji Nadzoru (Finansowego? Giełdowego?) co jest skandalem i bardzo odbija się na opinii spółki.

PS.1. Wobec moich postów nie raczył nawet pisnąć któryś z moderatorów

PS2. Wystąp do AlleGWno (znana sprawa blokowania negatywnych opinii o Allegro w jednej z gazet) o odszkodowanie, rekompensatę (np. rok SMARTA na zakupy) i przeprosiny na piśmie

oznacz moderatorów