anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada sprzedaży - Allegro protect

TooLonely
#8 Zapaleniec#

Witam. 
Okazuje się po czasie że kupujący zgłosił  zakup do Allegro i zablokowano mi możliwość sprzedaży. Główkowałem nad tym z jakiego to było powodu. Ponieważ kupujący nie napisał mi wiadomości na Allegro ani SMS ze towar wysłałem inny niż zamawiał choć tej samej wartości, ale się pomyliłem czasem tak się dzieje każdy może sie  pomylić - wiadomo. Napisałem do kupującego co sie stało ze zablokowali mi możliwość sprzedaży bo nie wiem o co chodzi. A on ze wysłałem co innego niż zamawiał. 
No i co teraz mam zrobić jak kupujący nie poinformował mnie o tym w Allegro wiadomościach ani smsie. 
Czy mam zwrócić sie do kupującego żeby zwrócił towar a ja oddam mu pieniądze czy jak to zrobić. Bo tak naprawdę zablokowano mi sprzedaż z 18.11 dopiero wiadomość od Allegro przy wystawieniu mi wyskoczyła. Wcześniej nic nie wiedziałem ze coś jest nie tak.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@TooLonely kupujący założył dyskusję na Allegro 21/11, a Ty ani razu się w niej nie wypowiedziałeś i to spowodowało nałożenie blokady. Z tego samego powodu kupujący miał możliwość złożenia wniosku o rekompensatę w ramach Allegro Protect. 
Przede wszystkim więc odnieś się do zgłaszanego problemu w dyskusji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@TooLonely Kupujący nie ma obowiązku pisania do Ciebie wiadomości o złym przedmiocie czy założonej dyskusji > powinieneś dostać maila od Allegro o dyskusji > prawdopodobnie go przegapiłeś albo wpadł do spamu > musisz zaglądać do skrzynki mailowej > nieodpowiadanie w dyskusji najczęściej kończy się blokadą > wypłatą kupującemu kasy z AP i obciążenie Twojego konta > a jak znowu przegapisz to windykacja

oznacz moderatorów

TooLonely
#8 Zapaleniec#

A gdzie ta założona dyskusja jest ? Jak tego szukać w menu bo po sprzedaży jest tylko kupujący rozpoczął zakup. Ale szukałem dyskusji i nie wiem gdzie to jest 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

TooLonely
#8 Zapaleniec#

Najlepsze jest to ze na Allegro nie wyświetla się dyskusja i nie ma żadnej informacji o tym, na maila codziennie przychodzi 100 maili i nikt nie czyta każdego bo wiadomo ze skrzynki są zasypywane bzdurami z całej sieci. Powinno być wyszczególnione albo jakiś baner w Allegro ze jest dyskusja . Zaraz sprawdzę ten link który komis bell mi podał  

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@TooLonely na górze strony pod ikoną dzwonka powinno być powiadomienie o zgłoszonym problemie przez kupującego.

oznacz moderatorów

TooLonely
#8 Zapaleniec#

W ogóle w aplikacji na komórce nie ma czegoś takiego jak dyskusja. Dopiero po linku na stronie podanej wyżej udało Mo się odczytać i odpowiedzieć na wiadomość kupującego, nie jest to dobrze rozwiązane bo w dzwonku pokazują się tez aukcje przegrane wygrane i tam nigdy nie zaglądam, teraz widzę ze kupujący wypowiedział się w dyskusji No cóż trzeba zaglądać w dzwonek gdzie nigdy tego nie robiłem. Dzięki 

oznacz moderatorów