anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak autoryzacji przelewy24

Hurtcenypl
#8 Zapaleniec#

Witam,

już kilka miesięcy toczę batalie. Po pierwsze  zanim  zgodziłem się na tę usługę Allegro już ją udostępniło kupującym i w taki oto sposób zanim ją aktywowałem miałem już pieniądze na przelewy24 - tylko , że nie mogę ich wypłacić. Co muszę zrobić oczywiście aktywować. Wszelkie dyskusje z pracownikami Allegro na nic się zdały i tak oto Allegro przetrzymuję moje pieniądze od kilku miesięcy i nie wypłaci póki nie aktywuje tej usługi. Dobra w końcu mnie zmusili do tego - no bo jak tego nie dokonam to nie zobaczę pieniędzy - już to się nadaje do UOKiK . Rozpocząłem proces weryfikacji, w tamtym roku poszedł przelew autoryzacyjny i cisza , wysłane oświadczenie beneficjenta  i cisza , kontaktuje się z pracownikiem Allegro i otrzymuję informację, że muszę dosłać jeszcze skan dowodu , dobra wysyłam i co ? Kolejny miesiąc brak autoryzacji , brak kontaktu ze mną - to jest paranoja. Daliście kupującym możliwość skorzystania z Przelewów24 na naszych aukcjach zanim my na to wyraziliśmy zgodę. Przetrzymujecie nie legalnie pieniądze, zmuszacie mnie do aktywowania usługi , żebym je wypłacił i według Was wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że doczekam się w końcu autoryzacji - którą robię tylko z przymusu i chęci odzyskania pieniędzy.

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

xyz96
#21 Demiurg#

To musi być spora kwota, skoro tak długo Ci przetrzymują 🙂 Pamiętam kiedyś na starym Cafe kilkaset tysięcy komuś trzymali, aż narobił szumu publicznie 🙂

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Hurtcenypl Ostatnia wiadomość, którą znalazłam w tej sprawie pochodzi z 12.02.2020 roku od przedstawiciela Przelewy24, który poinformował nas, że dokumenty, które wskazałeś są niezgodne z KRS. W związku z tym, otrzymałeś zarówno od niego, jak i od nas prośbę o przesłanie dokumentu tożsamości reprezentanta. 

@xyz96 Nie, nie jest to spora kwota. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Hurtcenypl
#8 Zapaleniec#

No i skan tego dokumentu został przesłany przez Wasz formularz allegrowy gdzie się przeprowadza weryfikacjię przelewy i od tamtego czasu jest tam załadowany i wyświetla się w wysłanych plikach a z Waszej strony i strony Przelewy24 jest cisza. 

Kolejna sprawa jakim prawem udostępnia Pani informację o wysokości salda na naszym koncie przelewy24 ? 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie udostępnia wysokości salda, pisze tylko, że kwota "nie jest spora" i to jest jej subiektywne odczucie. Każda kwota może jednemu wydawać się "niespora" a innemu "spora", ale to nie jest wskazanie wysokości salda.

oznacz moderatorów

Hurtcenypl
#8 Zapaleniec#

To prawda, ale nie ma prawa pracownik allegro podawać publicznie takiej informacji dotyczącej salda. To ja mógłbym odpowiedzieć , niestety nie zdążyłem bo jak zwykle allegro musi być do przodu, tak jak z włączeniem funkcji Przelewy24 i udostępnieniem jej dla kupujących a dopiero później zaproponowaniem mi żebym aktywował usługę aby wybrać z niej pieniądze - tu tkwi cały problem. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Hurtcenypl Wypłaty przez Przelewy24 są już aktywne na Twoim koncie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Hurtcenypl
#8 Zapaleniec#

Niestety ale nie są .przelewy24.jpg

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Hurtcenypl Dziękuję za zrzut, wyjaśniam już tę sytuację. Jak tylko otrzymam więcej informacji, wrócę do Ciebie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Hurtcenypl
#8 Zapaleniec#

Już jest aktywne, dziękuje za pomoc. Jednak najgorsze jest to, że od czerwca 2019 roku pieniądze były przetrzymywane bo Allegro udostępniło opcję wpłaty przez Przelerwy24 za aukcje a dopiero później zapytano mnie czy chce w ogóle taką opcję mieć , od lutego 2020 roku były już wszystkie dokumenty nawet ze skanem dowodu a dopiero teraz udało się aktywować usługę i dopiero dziś mogłem wypłacić pieniądze. I najgorsze jest to, że nie miałem ochoty aktywować tej usługi , faktycznie Allegro wymusiło na mnie jej aktywację abym mógł wypłacić pieniądze - to nie jest w porządku.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Gdybyś tu nie zgłosił problemu publicznie, pewnie czekałbyś jeszcze pół roku 🙂

oznacz moderatorów

BabylonV
#8 Zapaleniec#

@Hurtcenypl Masz rację, jest to co najmniej nie w porządku. Sam ostatnio odkryłem, że na koncie p24 wisi niecała stówa i zastanawiam się jakim cudem skoro nigdy nie zaznaczałem takiej formy płatności oraz nie zgadzałem się na taką usługę (od długich lat wszystko leci poprzez payu). 

Wygląda na to, ze jeśli chcę odzyskać kasę muszę rejestrować się w kolejnej firmie? Z tego co widzę, wymagają skanu dowodu - no chyba lekka przesada. Allegro nie może autoryzować mojej tożsamości? Masakra ;/

oznacz moderatorów

lachos5
#1 Nowicjusz#

Witam serdecznie, mam taką samą sytuację jak kolega od zrzutu powyżej. Chodzi o to że chce aktywować konto aby móc wypłacić kwotę za sprzedaż i od miesiąca nie ma żadnego postępu.

1,01zł przelane i dalej jest status w trakcie weryfikacji ? Dane zostały uzupełnione. Dane na koncie bankowym są takie same jak na allegro.

oznacz moderatorów

Client:43797930
#8 Zapaleniec#

Witam a czy możesz, sprawdzić moją autoryzacje czekam od niedzieli i dalej cisza...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

lilyeroticstore
#7 Wielbiciel#

Witam, dokładnie taką samą sytuacje mam z Allegro . Od ponad roku trzymają pieniądze nie wybrany rodzaj płatności "Przelewy24" a pieniądze trafiły  do Przelewy24, chociąz nie autoryzowałem takiego sposobu płatności.

Biorąc pod uwagę że nas użytkowników Allegro  z taką sytuacją jest spora liczba to co najmniej powinny być przeprosiny a przeliczając to matematycznie - finansowo to niezły numer a odsetki komu rosną z tych środków zamrożonych. Czekam nadal na odmrożenie moich środków, suma nie jest ważna sam fakt jest co najmniej nieprawidłowością .

Autoryzacja przez konto firmowe powinna wystarczyć zgodnie z ogólnie  przyjętym prawem w Polsce- tak potwierdzamy profile zaufane. Tu znowu się nasuwa pytanie o celowość zaistniałej sytuacji i wyjaśnień od Allegro.

Czekam.......na oddanie środków które zostały ulokowane na Przelewy24 na które nie wyraziłem zgody.

P.s

Zastanawia mnie co w tej sytuacji powie KNF i Rzecznik Praw Obywatelskich a na końcu UOKIK

....sprawa jest otwarta czekamy

oznacz moderatorów

lilyeroticstore
#7 Wielbiciel#

Witam, po roku czasu wreszcie jest autoryzacja i dostęp do moich środków. Chyba wpis tutaj pomógł. Jescze raz przesłałem skany "Dokumentów" i ponowny przelew z kinta firmy .

Jeżeli macie problem z autoryzacją i wypłatą środków z " przelewy24" piszcie tutaj

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lilyeroticstore cieszę się, że możesz już wypłacić środki. Polecamy się na przyszłość! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

animalife
#8 Zapaleniec#

Przywłaszczenie mienia – art. 284 § 1 k.k.- Mam identyczną sytuację i z tego paragrafu KK skorzystam. Gratuluję cierpliwości!!

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@animalife Dziś, o godz. 15:46, wysłaliśmy do CIebie ostatniego maila wraz z pytaniem aby wyjaśnić Twoją sprawę, więc bardzo prosimy o odpowiedź na tę wiadomość. 

@lachos5 Skonsultuję status weryfikacji Twojego konta i wrócę do Ciebie z informacjami, gdy tylko dostanę więcej szczegółów na ten temat. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów