anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kodu EAN

kbrplus
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

chciałem wziąć udział w programie sprzedażowym na wystawiane przeze mnie towary. Pracuję na produktach firmy amerykańskiej, która w wielu przypadkach nie nadała kodów EAN towarom, posiadają jedynie kody stosowane za oceanem.

Czy ktoś zna rozwiązanie jak spełnić warunki programów sprzedażowych allegro, nie mając kodów EAN?

z góry dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kbrplus W kategoriach, gdzie Kod producenta, Marka i Model są obowiązkowe, podczas wystawiania i edycji oferty możesz wpisać dowolną wartość.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kbrplus
#7 Wielbiciel#

OK, dziękuję. Tylko czy jak wpiszę dowolną wartość kodu EAN (pasującą do listy promowanych ofert), to czy nie złamię jakiegoś postanowienia współpracy, czy nie zakończy się zbyt szybko moja kariera na Allegro, np. w formie zamknięcia sklepu przez właściciela strony?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kbrplus Nie, jeśli Twoje oferty nie będą łamały regulaminu, możesz być spokojny. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kodów EAN oraz uzupełniania innych parametrów znajdziesz w tym artykule, a jeśli będziesz miał inne wątpliwości, pisz śmiało. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Intimis
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ "@kbrplus Nie, jeśli Twoje oferty nie będą łamały regulaminu" - zatem w polu EAN można wpisać dowolną wartość - niezależnie od tego, czy ta wartość dotyczy sprzedawanego przedmiotu, czy też nie, rozumiem, że może to być np. kod EAN określający macbooka , a można go wpisać do przedmiotu jakim jest np. ołówek... 

oznacz moderatorów

godasek
#7 Wielbiciel#

Oferowanie towaru ze świadomym podaniem niewłaściwego parametru to jest złamanie prawa.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Informacja o możliwości wpisania dowolnej wartości dotyczy tylko parametrów Kod producenta, Marka i Model, przy wpisywaniu losowego kodu EAN oferta będzie nieprawidłowo łączona z produktem, więc taki zabieg nie ma większego sensu. Sprzedający odpowiada za wystawiany towar opis oferty musi się pokrywać ze zdjęciami tytułem, parametrami. Nie może w parametrze podać kod X, a w ofercie pisać o towarze Y, jednak w części kategorii jest możliwość wpisania własnych wartości Kodu Producenta, Modelu i Marki. Kod EAN to osobna kwestia, jeśli będzie nieprawidłowy, np. za krótki to nie zostanie przepuszczony przez formularz, a jeśli będzie dotyczył innego przedmiotu niż oferowany, to oferta może zostać połączona z niepasującym produktem w naszej bazie, przez co podstawią się złe parametry.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

cherrytrans
#8 Zapaleniec#

No dobrze.. a co zrobić jeśli produkt nie ma tego kodu... Nawet na stronie producenta... Wymagacie czegoś czego nie mogę spełnić, bo go nie posiadam. Musiałbym wymyślić i podać nie prawdziwy kod co jest głupotą... 
Produkt produkowany w Polsce... 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@cherrytrans Napisać do producenta że najwyższy czas iść z postępem i nadać kod  EAN. Lub zmienić producenta na takiego co ma już nr. Im szybciej sobie zrobi nr EAN tym mniejsza szansa że konkurencja go pozostawi daleko w tyle 😉 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

cherrytrans
#8 Zapaleniec#

A co jeśli producent nie ma konkurencji a posiada patent na produkt i nikt mu nie zagrozi? 🙂

oznacz moderatorów

gorunia
#8 Zapaleniec#

Otóż to. Współpracuję z wielką fabryką z Hiszpanii, szyją dla mnie przedmioty które nie potrzebują EAN, bo są bezkonkurencyjne, bo w Europie jest tylko jedna taka fabryka, bo w Polsce jest zamknięte grono klientów których nie interesuje EAN, bo zawsze kupują od nas, bo sami dbamy żeby być konkurencyjnymi z produktami z Chin (które mają EAN), ale klienci ich nie chcą. Wymuszanie kodów EAN jest nieprzemyślane, kierowane wyłącznie rynkiem globalnym i zwiększaniem kontroli nad sprzedającymi, a nie potrzebami klientów. O ile to ma sens przy produkcji masowej, o tyle przy manufakturze jest za przeproszeniem głupotą. Allegro próbuje zostać Bezosem, ale Bezos wcale nie jest fajny. Z drugiej strony mój sklep online odnotował wzrost sprzedaży, od kiedy nie wszystko mogę sprzedawać na allegro - cóż. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów