anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak konta i problem z wypłatą środków z Allegro

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Otóż nie posiadam konta, posiadanie konta w Polsce nie jest obowiązkowe. Allegro nie chce wypłacić mi środków za sprzedane przeze mnie rzeczy na konto, które podałam, ale którego właścicielem nie jestem. Właściciel konta jest moją rodziną, przesłałam z tego konta wymagane przez Allegro 1,01zł na potwierdzenie a także ksero dowodu osobistego właściciela konta i wyraziłam prośbę o przesyłanie pieniędzy na to konto, więc zweryfikowałam wszystko. I dalej problem, a ja konta zakładać nie zamierzam.

Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem, byłabym wdzięczna za odpowiedź.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

RED
#21 Demiurg#

@wiktorynka-w to co się wydaje proste wcale proste nie jest

Obowiązują w Polsce ustawy o praniu brudnych pieniędzy i pokrewne

 

Prosty sposób na wypranie pieniędzy

kupić coś za lewą forsę - odstąpić od umowy i podać konto kogoś innego do zwrotu

sprzedać coś lewego - odstąpić od umowy i podać konto słupa do zwrotu

oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Kochany, nie musisz mieć konta do niczego. Jakikolwiek zwrot dostaniesz czy pieniądze z Urzędu Skarbowego, ZUSu, sądu, ARiMR to ty podajesz na jakie konto mają ci je wypłacić. Dajesz dyspozycję a oni wpłacają i nikt nie robi z tym problemu. Nawet emeryturę Ci wypłacą na konto kogoś innego jeśli tak zadysponujesz, czy dopłaty dla rolników. Co nielegalnego w tym widzisz? Jakie pranie brudnych pieniędzy? Przecież Allegro widzi co sprzedaję, więc jakie pranie brudnych pieniędzy tu masz? Tu nie ma oszustów wysyłających kasę do rajów podatkowych, wszystko jest dla każdego widoczne.

oznacz moderatorów

Client:98222632
#1 Nowicjusz#

Jak rozwiązałeś problem? mam podobny problem, tyle, że i konto allegro i konto bankowe należą do mnie, różni je tylko imie I nazwisko( adres, tel, wszystko sie zgadza),nazwisko z konta allegro jest inne( dane bliskiej osoby, nazwisko panieńskie) dla rozróżnienia kont( mam dwa konta). przelewy odrzucaja mi przelew, payu tez, zmiana danych wlasciela konta bankowego jest teoretycznie możliwa, ale gdy klikam popraw( nazwisko wlasciela konta bankwego)nic się nie robi. 

oznacz moderatorów

pujann
#9 Pomysłodawca#

Allegro zbiera i magazynuje dane osobowe a to jest potężny kapitał to handlu 

oznacz moderatorów

ciupekg
#7 Wielbiciel#

Mam identyczną sytuację tak samo wyświetla mi się tylko dwa konta bez żadnego przekazu a pisząc do nich maile odsyłają mi od kafasza do Judasza i żądają założenia konta oni ode mnie żądają założenia konta wręcz zmuszają mnie do założenia konta porażka to Allegro musiałem zrezygnować w ogóle z ich usług i to nie pomogło dalej trzymają moje pieniądze dopóki nie założę konta bankowego jest to kpina w tych czasach

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

W regulaminie allegro nie ma wzmianki, że wymagane jest posiadanie konta bankowego

oznacz moderatorów

pujann
#9 Pomysłodawca#

Allegro to monopol i ich regulamin nie obowiązuje tylko nas użytkowników 

oznacz moderatorów