anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak kontaktu z kupującym, brak wpłaty - 3 razy pod rząd na tej samej aukcji

puntzy
#2 Obserwator#

Witam,

 

sporadycznie sprzedaję coś na allegro, na lokalnie w ogóle bo to dramat pod każdym względem.

W każdym razie coś takiego spotyka mnie pierwszy raz - od miesiąca usiłuję sprzedać przedmiot - klucz elektryczny. Przedmiot nie jest wg mnie całkiem sprawny, wszystko dokładnie zamieściłem w opisie aukcji.

Wystawiam licytację od 1 zł.

Już trzeci raz zwycięzca licytacji okazuje się nieuchwytny - brak kontaktu, brak wpłaty. Pozostaje czekać tydzień, zwrot prowizji i zabawa od początku.

Nie dość, że nie mogę sprzedać, zostaję na tydzień z przedmiotem, którego nie mogę wystawić, to zaczynam podejrzewać, że to akcja wyłudzania danych, bo przecież taki delikwent ma moje wszystkie dane, telefon, adres itd.

Podejrzewam tak, bo ostatnio jestem zasypywany telefonami z durnymi ofertami i ankietami, których wcześniej nie było, bo ten nr telefonu używam tylko do użytku prywatnego, banków i allegro.

Da się jakoś ten proceder ukrócić?

Przecież nawet jeśli ktoś chce ode mnie kupić ten przedmiot, to jest w ostatniej chwili przebijany przez tych złodziei.

Allegro nie pozwala na rozpoczęcie dyskusji z kupującym, nawet nie znalazłem opcji kontaktu bezpośredniego z Allegro, żeby opisać sytuację. To jest katastrofa co się stało z tym serwisem, a wiem coś o tym bo jestem tu od 18 lat.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ZibiK30
#18 Luminarz#

@puntzy To prawda, wygląda to jak zabawa w kotka i myszkę a brak konkretnych uregulowań ze strony allegro tylko uświadcza innych o bezkarności w taką "zabawę" 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@puntzy 

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/problemy-transakcyjne/co-zrobic-gdy-kupujacy-nie-finalizu...

a kontakt z Allegro na maila tutaj w takich sprawach:

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c&subjectId=a6835b66-a...

Jeśli to za każdym razem inny użytkownik, to chyba nic nie zrobisz. Poza zgłaszaniem oczywiście, i poza wpisywaniem na czarną listę.

Sprawdź, czy konta nie są zawieszone - jak nie, zgłaszaj do Allegro.

oznacz moderatorów

puntzy
#2 Obserwator#

Dzięki za odpowiedź.

Tak, to za każdym razem inny użytkownik, bo każdego kolejnego dodaję na czarną listę.

Nie są zawieszeni.

 

Spróbuję kontaktu poprzez linka, dzięki.

oznacz moderatorów