anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości zwrotu pieniędzy kupującemu

tiff_any
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Mam problem ze zwrotem pięniędzy kupującemu, który zrezygnował z zakupu. 

Wystawiłam przedmiot na allegro i allegro lokalnie, kup teraz. Przedmiot został zakupiony, ale do mnie nie przyszło powiadomienie. Dodam, że codziennie wchodziłam na allegro i w moich powiadomieniach nic się nie pojawiło. Jedynie jak później zauważyłam przyszedł mail, który dziwnie wpadł do spamu !! No ale mniejsza o to..

Kupujący po tygodniu rozpoczął "dyskusję" ze mną, że nie otrzymał towaru i tak dowiedziałam się o kupnie. Zażądał zwrotu pieniędzy, które wpłacił przez Payu. Znalazłam instrukcję w allegro jak zwrócić pieniądze. Niestety w zakładce Zamówienia, gdzie powinny być sprzedane przedmioty, przedmiot się nie pojawia. Jest widoczny natomiast w sprzedażach lokalnych, ale tam nie widzę opcji zwrotu pieniędzy. Mam wrażenie, że kupujący zakupił przez allegro lokalnie, lecz zapłacił za towar z przesyłką. Nie wiem teraz jak z tego wybrnąć. 

Proszę o podpowiedź, jak mam zwrócić pieniądze.

Pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@tiff_any To proste. Na Lokalnie nie oddasz wpłaty systemowo. Pieniądze musisz wypłacić na swoje konto bankowe i oddać kupującemu zwykłym przelewem na jego rachunek bankowy. Poproś go o numer konta. 🙂

oznacz moderatorów

tiff_any
#7 Wielbiciel#

Dzięki, już poprosiłam.

Czy wtedy stracę także prowizję, którą naliczyło mi allegro?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

O zwrot prowizji na Lokalnie możesz poprosić przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Najlepiej załącz jakiś dowód na rezygnację kupującego. Te opłaty nie zawsze, ale czasem są zwracane. Grzecznie poproś 🙂

oznacz moderatorów

tiff_any
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo!

Jeszcze jedno pytanie... Czy da się wystawić przedmiot tak, żeby nie pokazywał się na allegro lokalnie? Chciałabym uniknąć tego typu problemów, lecz gdy wystawiam przedmiot automatycznie pojawia się on w dwóch miejscach...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Da się. Przy wystawianiu zaznacz to, co podkreślone na czerwono.

AAAA.JPG

oznacz moderatorów