anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak nadawcy zwrotu towaru

Anusia123456789
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, 

Otrzymałam dzisiaj od jakiegoś nadawcy zwrot towaru. Jednak w przesyłce nie było ani odstąpienia od umowy, ani nazwiska, ani żadnych danych od kogo to przyszło. Nie mam informacji o zwrocie na allegro oraz żaden kupujący się ze mną nie kontaktował więc nawet nie wiem komu powinnaś dokonać zwrotu środków. Jak mam w takim przypadku postąpić? Paczka była nadana w paczkomacie, nie mam żadnego nadawcy na liście przewozowym

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

porównaj kod (miejscowość nadania) z danymi adresowymi kupujących z ostatnich tygodni

oznacz moderatorów

Anusia123456789
#9 Pomysłodawca#

A Czy kupujący nie ma obowiązku załączyć odstąpienia od umowy bądź w jakikolwiek sposób poinformować kim jest nadawca tylko ja powinnam się domyślić? Tym bardziej że miejscowość nadania może być różna

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

powinien, ale mnie już nie zdziwi, ludzie mają problem z myśleniem

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Anusia123456789 
Jeżeli konsument chciałby odstąpić od Umowy to ma obowiązek złożyć Ci oświadczenie o odstąpieniu (ma na to do 14 dni od otrzymania towaru). 
Jeżeli tylko odesłał (zwrócił), a nie odstąpił - to zrobił to na własne ryzyko (sprzedawca może oddać taką rzecz na przechowanie na koszt i niebezpieczeństwo kupującego).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Jeśli korzystasz z menadżer InPost to wchodzisz w przesyłki przychodzące i kopiujesz adres email nadawcy, wyszukujesz w skrzynce mailowej i 

voilà

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Anusia123456789 rzuć w kąt i poczekaj na kontakt, u mnie jedna tak leży już z pół roku 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów