anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak pieniędzy z pobrania od brokera (COD)

MAMY ROZWIĄZANIE!
pc174
#8 Zapaleniec#

Na przełomie lipca i sierpnia 2019 r. wysłałem kilka paczek za pobraniem poprzez pewnego brokera kurierskiego. Paczki doszły. Problem pojawił się natomiast ze zwrotem pieniędzy z pobrania przez brokera. Zgodnie z ich regulaminem pieniądze powinny zostać przelane na moje konto bankowe w ciągu 10 dni od dnia dostarczenia paczki. Do dziś nie otrzymałem od nich żadnych pieniędzy. Bezskutecznie próbowałem się do nich dodzwonić oraz otrzymać odpowiedź mailem - nie odbierają i nie odpisują. Jedyną możliwością skontaktowania się z brokerem jest czat na stronie i tutaj za każdym razem dowiaduję się z działu księgowości, że "przelew jeszcze nie wyszedł, już napisałam do szefa o pilny przelew". Czy mogę ich prawnie nakłonić do zwrotu mojej należności? Niedługo minie rok i boję się, że sprawa może się przedawnić i już nikt nie będzie się chciał tym zająć...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

Wyślij listem poleconym przedsądowe wezwanie do zapłaty - określ tam należne kwoty, podaj daty i numery zleceń, a także swój numer konta bankowego i wskaż ostateczny termin zapłaty. Poinformuj, że w przypadku braku wpłaty do tego terminu skierujesz sprawę do sądu.

oznacz moderatorów
pc174
#8 Zapaleniec#

A czy mogę go od razu zobligować do uiszczenia opłaty za wezwanie - koszt listu poleconego i postraszyć kosztami sądowymi?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Lepiej nie wzywać do zwrotu kosztów listu - zabrzmi to niepoważnie, a o ewentualnych kosztach sądowych wspomnieć możesz, choć i bez tego będą ich świadomi.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@pc174 te kwoty należą Ci się nawet z odsetkami 🙂 Odzyskasz to, jak nie po dobroci to przez policję czy sąd. Do sądu wystarczy zwykły pozew za 30zł.

oznacz moderatorów
pc174
#8 Zapaleniec#

@xyz96 @konto zamknięte 

Skoro mają w regulaminie, że przelew powinien być w ciągu 10 dni i mam prawo ubiegać się o odsetki, to jak mam je liczyć?

oznacz moderatorów
myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@pc174 kalkulator odsetek ustawowych - jest kilka w necie

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Jeśli z brokerem nie jest możliwy kontakt mailowy i telefoniczny jak najbardziej możesz do rachunku doliczyć kwotę za nadanie listu . Pamiętaj ,,polecony za potwierdzeniem odbioru ,,

oznacz moderatorów