anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co daje mi Smart i jak wysyłać przesyłki

Lillehamer
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Chciałbym się dowiedzieć na czym polega tak najprosciej usługa SMART.
Czy przesyłki do kupujacych wysyłam za darmo ?
Jak adresować i wysyłać przesyłki jak najbliżej mam paczkomat InPostu ?
Rozumiem że koszty wysyłki są już z automatu narzucone przez Allegro i nie otrzymam np opłaty za zakupiona kopertę bąbelkową czy karton zakupiony np na poczcie celem zapakowania przedmiotu. Wtedy jesteśmy w plecy ?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Nic nie ma za darmo, ale masz szerszą rzeszę kupujących są warunki.https://help.allegro.com/sell/pl/c/allegro-smart

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Lillehamer odpowiem Ci krótko  ,wraz ze smartem w ofertach rośnie wyraźnie sprzedaż  ,ale następuje również wystrzał kosztów ,które możesz sobie zrekompensować tylko wliczeniem w cenę towaru .

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#

@Lillehamer 

Fajny post, podoba mi się 🙂

 

Czy przesyłki do kupujacych wysyłam za darmo ?

Nie, płacisz, nie całość ale płacisz. Dostajesz zero i jeszcze dopłacasz do tego.

 

Jak adresować i wysyłać przesyłki jak najbliżej mam paczkomat InPostu ?

Aby sprzedający miał SMART musi mięć:

- Allegro Delivery,

- 3 odbiory w punkcie (liczą się tu z Delivery)

- 2 kurierskie (to door, liczy się One Kurier z Delivery)

 

Rozumiem że koszty wysyłki są już z automatu narzucone przez Allegro i nie otrzymam np opłaty za zakupiona kopertę bąbelkową czy karton zakupiony np na poczcie celem zapakowania przedmiotu.

Nie, będą Cie kroić dalej, jak transakcja nie będzie opłacona systemem SMART to cena wysyłki wlicza się do prowizji, jak nie masz abonamentu to opłata transakcyjna, opłata jeżeli klient opłaci Allegro Pay, kary za niestandardowe spakowanie (tu króluje DPD). 

 

 

 

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

@Lillehamer Do tego jeszcze koszty ewentualnych wyróżnień, koszty przesyłek bez SMART, za które kupujący zapłacił, ale towar zwrócił, więc za przesyłkę trzeba oddać, no i koszty zwrotów przesyłek nieodebranych.

oznacz moderatorów

Lillehamer
#8 Zapaleniec#

To niech sobie ten SMART wsadzą w 4 litery 😛 !
Dziekuje za pomoc.
Acha a co to te Delivery ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Lillehamer delivery ? to pakiet przesyłek oferowanych przez allegro , to również nic dobrego .

oznacz moderatorów

Lillehamer
#8 Zapaleniec#

Ok,dziekuje za wiadomość.Niech sobie ten swój program w tyłek wsadzą.

oznacz moderatorów