anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co mogę zrobić aby moje oferty były wysoko w wynikach wyszukiwania?

domkar04
#14 Krzewiciel#

co mogę zrobić aby moje oferty były wysoko w wynikach wyszukiwania i żeby wyglądać na uczciwego sprzedawcę?

czy jako osoba prywatna mogę dodać do swojego profilu warunki zwrotów i reklamacji? jeżeli tak, co muszę w nich zawrzeć, a czego nie mogę w nich zawrzeć? jaki typ reklamacji rozpatruje osoba prywatna?

ogólnie jakby ktoś mnie nieco wprowadził w ten temat bo chcę działać uczciwie ale też nie do końca wiem jakie są moje prawa i obowiązki

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@domkar04 Jako osoba prywatna możesz bez zgłaszania działalności i bez podatku sprzedawać tylko to, co Twoje i co masz przynajmniej od 6 miesięcy i potrafisz to udowodnić. Zachowuj paragony zakupu lub bierz faktury. Jako osoba prywatna możesz, choć nie musisz, przyjmować zwroty. Sama ustalasz ich warunki. Nie musisz oddawać pieniędzy za wysyłkę, tylko za sam towar. W zakładce Zwroty napisz, że przyjmujesz w ciągu.... dni i zwracasz za sam towar, a klient odsyła na własny koszt. Niestety reklamacje musisz przyjmować zawsze.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1 czyli nie mogę sprzedawać przedmiotów np. wygrzebanych z dna szafki i które nie są mi potrzebne, jeżeli nie mam do nich rachunków / faktur? albo przedmiotów, które posiadam od mniej niż pół roku? jest jakiś na to paragraf?

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@domkar04 Możesz. Dowodem jest nie tylko faktura lub paragon. Może nim być czyjeś potwierdzenie albo fotografia. Faktury i paragony zbieraj od teraz. Jak masz krócej niż pół roku też możesz sprzedać, ale musisz zapłacić podatek. Są na to przepisy, ale nie mam czasu szukać.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

a możesz ich poszukać w wolnym czasie?

co jeżeli nie mam jak potwierdzić? jak opłacić taki podatek i ile on wynosi?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@domkar04 uczciwie = zarejestrowana działalność gospodarcza 😉

Tak prywatnie możesz przyjmować zwroty a reklamacje tak czy tak musisz przyjąć i rozpatrzyć bez względu czy jesteś firmą czy osobą prywatną 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@domkar04 Taki biznes"prywatny" uczciwy, to loteria, zawsze trzeba zapłacić frycowe, co do praw i obowiązków już Ci napisali. Próbuj, powodzenia.😁

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@kostas11 nie wiem czy można zarejestrować działalność gospodarczą jako osoba niepełnoletnia :))

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@domkar04 szykujesz się do ciągłej i zorganizowanej sprzedaży próbek, konfekcjonowania kosmetyków, jako nieletnia, prosisz się o kłopoty i problemy dla Twoich prawnych opiekunów, porozmawiaj o tym z rodzicami zanim narobisz kłopotów finansowych 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@kostas11 przecież tylko pytam, czy takie działania są legalne

jeżeli nie będę mieć pewności co do ich legalności, nie będę sprzedawać żadnych próbek etc.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@domkar04 Warunki zwrotów i reklamacji jako osoba prywatna możesz dodać. Jeśli ustawisz zwroty i dasz na przykład 14 dni na odstąpienie od umowy, nie możesz jednocześnie pisać, że nie przyjmujesz zwrotów - niektórzy tak piszą. Reklamacje to rękojmia. Możesz dać 2 lata rękojmi, ale możesz ten czas skrócić jako osoba prywatna. Nawet bez wypełniania zakładki Reklamacja dajesz 2 lata rękojmi z mocy ustawy, ale rękojmię możesz też całkowicie wyłączyć. Po wyłączeniu rękojmi masz mniejsze szanse na sprzedaż. Poza tym dbaj o wysoką jakość sprzedaży, o dobre oceny od kupujących. Wysokie pozycjonowanie na liście ofert to przede wszystkim domyśle sortowanie po trafności; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/jestem-sprzedajacym-na-czym-p...

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

czy mogę przyjmować zwroty jedynie np. za pośrednictwem paczkomatu? a kurierem itp. to już nie?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, kupujący odsyła towar na swój koszt i sam sobie wybiera metodę odesłania.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@domkar04  Zwroty możesz przyjmować nawet jak któś ci je rowerem przywiezie.

Nie musisz mieć do takich wykopków paragonów

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Rowerek to śliski temat, bez siodełka, wielokrotnie przypominany.😁

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@pulkownik66 ale tutaj wyżej mam informację, że muszę mieć dowód na posiadanie przedmiotu od co najmniej 6 miesięcy albo zapłacić podatek...

no i co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami wykopanymi z dna szafki, których daty zakupu nikt nie pamięta, do których paragony już dawno stały się jednością z materią? można spokojnie wystawiać i sprzedawać czy są jakieś kruczki prawne do tego?

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

w pomocy allegro nie ma żadnej wspominki, że można sobie nie przyjmować zwrotów, a wręcz przeciwnie 😕

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/prawa-i-obowiazki-sprzedajacego/reklamacje-i-zwroty-od-ku...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

czy mogę dołączać gratisy do zamówień? jeśli tak, to jakie? czy dołączenie np. cukierka będzie w porządku?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@domkar04  Możesz nawet dołączyć w gratisie gumki🤣. Te co jeszcze wczoraj miałaś w ofercie.

oznacz moderatorów