anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co robić kiedy nieopłacone zamówienie za pobraniem ma status doręczone?

MAMY ROZWIĄZANIE!
jamagrania
#8 Zapaleniec#

Hej. 

Popełniłem błąd i na dwa tygodnie dałem możliwość zapłaty przy odbiorze. Mam teraz kilka spraw do wyprostowania. Co zrobić, kiedy mam status paczki nieopłaconej, ale dostarczonej? 

Jeżeli dobrze rozumiem, to paczka została dostarczona przez kuriera, ale nie zażądał on opłaty? Czy w takim razie zgłaszać się tylko do klienta z upomnieniem o zapłatę, czy zgłosić to do firmy kurierskiej? 

Przy okazji - czy jest opcja na zgłaszanie nieuczciwych allegrowiczów? 

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Client:44052296
#21 Demiurg#

@jamagrania a na listach były zaznaczone pobranie? Jaki to przewoźnik?

oznacz moderatorów
jamagrania
#8 Zapaleniec#

W sensie na liście przewozowym? Z tego co pamiętam, to teraz przy opcji pobranie, jeżeli nie wkleisz swojego numeru konta, to nie możesz przejść do następnego kroku nadania, więc zakładam, że tak. 

Ale tak czy inaczej - przecież taki klient musi zapłacić. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@jamagrania tak na liście powinieneś mieć kwotę pobrania. Czyli nadajesz z WzA. A podajesz poprawny numer konta do zwrotów pobrań? Ile czasu minęło od dostarczenia paczki?

oznacz moderatorów
jamagrania
#8 Zapaleniec#

Hej, paczka została dostarczona 13 września, a zakup mial miejsce 9 września. Być może rzeczywiście trzeba jeszcze poczekać na przelewe od DPD? 

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@jamagrania jeżeli list przewozowy był wygenerowany prawidłowo z opcją pobrania to sprawę musisz zgłosić do przewoźnika. 

A może nie otrzymałeś jeszcze przelewu od firmy kurierskiej za tą przesyłkę? Status płatności na Allegro się nie zmieni, pieniądze dostaniesz na swoje konto bankowe.

oznacz moderatorów
jamagrania
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, ta paczka dotarła do adresata 13 września, więc przelew chyba powinien już być. Nie chcę dzwonić do klienta i zakładać, że zostałem oszukany w jakiś sposób. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@jamagrania jak na liście jest poprawnie wstawione pobranie i podałeś poprawne konto to spokojnie czekaj. Powinno zwrócić pobranie maksymalnie do 14 dni od wykonania usługi. Podejrzewam , że w tym tygodniu powinny być pieniądze. A na allegro pobrania mają status operacji płatności offline i tak jak pisze @ares_ na allegro już status płatności się nie zmienia

oznacz moderatorów
jamagrania
#8 Zapaleniec#

Dzięki wielkie. Udanego dnia! 

oznacz moderatorów