anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to jest opłata utrzymaniowa 0,10 zł za przedmiot?

MAMY ROZWIĄZANIE!
stolmet-zywiec
#7 Wielbiciel#

Od jakiegoś czasu allegro zaczęło naliczać opłatę utrzymaniową za każdy wystawiony przedmiot w cenie 0,10 zł. Żeby było bardziej skomplikowanie to ta opłata jest naliczana za różne produkty w różnych dniach, więc ciężko prześledzić co ile jest ta opłata pobierana. Zakładam, że wynika to od daty wystawienia przedmiotu i opłata jest naliczana raz w miesiącu.

Nie znalazłem w tabelkach opłat niczego takiego. To nie jest prowizja od sprzedaży, to nie jest też opłata za wystawienie, bo nasza kategoria "akcesoria meblowe" nie występuje na liście kategorii z opłatami za wystawienie, więc wystawienie powinno być darmowe i takie było przez większość czasu. Tym bardziej dziwi pojawienie się dodatkowej opłaty, o której nie można nigdzie znaleźć żadnej informacji,

 

Nie widziałem też żadnego powiadomienia z Allegro, że taką opłatę wystawiają.

 

Niejasna jest też faktura na Allegro, bo pokazuje: Zapewnienie funkcjonalności i usług dostępnych na platformie handlowej

Dokumentacja jest ogromna i możliwe, że coś przeoczyłem, ale sprawdzając opłaty, nie znalazłem niczego z kwotą 0,10 zł za przedmiot.

 

O co chodzi, co to za opłata i gdzie jest jakaś informacja o niej?

 

Dziękuję za pomoc

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kostas11
#21 Demiurg#

@stolmet-zywiec jak przez rok wisi aukcja i nic nie sprzedasz to pobierają taką opłatę 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oplaty-i-cenniki/oplata-za-utrzymanie-oferty-68KkXxbb2hY

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@stolmet-zywiec  Jeśli po roku od pierwszego wystawienia, przedmiot sie nie sprzeda, to za kazdy nastepny okres masz do zapłaty "opłatę utrzymaniową" ( np co 10 dni).

Sprawdź tutaj ( żółty trójkącik z wykrzyknikiem) : https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/nadchodzace-oplaty

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
stolmet-zywiec
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Wszystko jasne.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@stolmet-zywiec Wystarczyło wrzucić w google'a "opłata utrzymaniowa" i już pierwszy wynik wyszukiwania kieruje na stronę podaną przez @kostas11 

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów