anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to jest SPRZEDAŻ ROZPOCZĘTA?

Abraqstern
#8 Zapaleniec#

Kilka razy zdarzyła mi się taka sytuacja, dostałem komunikat, że sprzedaż jest rozpoczęta, po czym kilka dni czekam na jej sfinalizowanie do którego jednak nie doszło, i Allegro informuje mnie, że wkrótce oferta wróci na listę. Pytanie w związku z tym mam takie; Jak jest definicja sprzedaży na Allegro?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@Abraqstern Chyba chodzi Ci o płatność rozpoczętą na Allegro Lokalnie. Tak się dzieje, gdy kupujący wybierze metodę płatności, ale nie przeleje pieniędzy. Wtedy płatność ma status "rozpoczęta". Po pięciu dniach bez zakończenia płatności, czyli bez wpłaty, aukcja odnawia się automatycznie.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Abraqstern 

Na lokalnie to znaczy tyle, że kupujący kliknął zakup. Czy zapłacił, to już zupełnie inna sprawa.

oznacz moderatorów

Abraqstern
#8 Zapaleniec#

To w jakiś sposób tłumaczy zjawisko, ale z tradycyjnym rozumieniem sprzedaży ma niewiele wspólnego. Oferta na kilka dni znika, a być może w tym czasie kupiłby to ktoś inny.  Bez sensu...

 

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Abraqstern 

Większość osób płaci od razu, jakiś odsetek później, a jeszcze mniejszy wcale. "Rozpoczęcie zakupu" to tylko zaklepanie go w kolejce na kilka dni (nawet płatność nie musi być ruszona), po których następuje automatyczne anulowanie. Ja zazwyczaj po drugim dniu pytam, czy coś z tym zakupem robimy dalej ;]

oznacz moderatorów