anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co z kupującym który nie zapłacił ???

MAMY ROZWIĄZANIE!
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Czy nie można coś zrobić z kupującym który nie zapłacił za zakup na AL?

Przecież to co się wyprawia to szok. Kupują, nie płacą i jest oki ?

Po 5 dniach przychodzi info. "Kupujący nie zapłacił. Zakup został unieważniony.

1. Czy w takiej sytuacji kupujący ponosi jakąś "karę" ? 

2. Co ze zwrotem pieniędzy za promowanie oferty ?

 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
LEW433
#21 Demiurg#

Nie ponosi kary, za promowanie nie oddadzą.🙁

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

No i to jest poważny problem na AL. Bo jeśli ktoś się uweźmie to będzie blokować aukcje i nic mu nie zrobią.

Powinni przynajmniej dawać upomnienia takim kupującym bo jak ktoś wystawi z 10 aukcji z wyróżnieniem po np. 3 zł to już jest w plecy 30 zł a kupujący nic.

Czyli AL to totalna porażka?????????

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@edos_2007 Z kupującym nic nie możesz zrobić - takie są zasady na Lokalnie. Tam zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata. Brak wpłaty powoduje rozwiązanie umowy. Opłaty za promowanie co do zasady nie są zwracane, ale możesz poprosić o zwrot tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c1581428-a33f-4506-826f-720b60a920c0

Po odpowiednim uzasadnieniu masz szansę na zwrot. 

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Czyli z tego wynika że mogę  wygrać 20 aukcji i za nie nie płacić i nic mi nikt nie zrobi? przecież to totalna beznadzieja!

A teraz pojedźmy w drugą stronę bo mnie to irytuje jeśli coś sprzedam a kupujący wpłaci kasę ja mu odeśle całą jaką wpłacił a towaru nie to co wtedy ?

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Nie - w takiej sytuacji wpłyną odpowiednie doniesienia od sprzedających. Konto kupującego zostanie zablokowane. Nie będę przeglądał wszystkich wątków na tym forum. Ale już był taki wątek, że kupującemu zostało zablokowane konto za "ileś tam" zakupionych przedmiotów, a po ich zakupie - nie opłacił transakcji. To był powód zablokowania konta.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Przy obecnym regulaminie AL nic nie wskórasz ,takie zabawy nie są karalne a ci co sobie promują swoje aukcje i na tym tracą na rzecz allegro są tam mile widziani .Kosztów promowania nikt nie odda a pieniądze z tego zasilą budżet allegro .Wcale bym się nie zdziwił gdyby wyszło że niektórzy kupujące celowo kupują towary z aukcji wyróżnionych i za nie nie płacą by rujnować sprzedawców. (to tylko taka hipoteza) 

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

To nie hipoteza to jest fakt. Sam mam takiego kolegę że kupuje np 3 przedmioty by mieć darmową wysyłkę 1 zostawia a 2 odsyła!

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@edos_2007 możesz zgłosić do allegro przez ten formularz  

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Dzięki napisze!

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

A jeszcze takie pytanie gdzie na AL znajdę numer oferty ?

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

Numer oferty będzie widoczny na samym dole 

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

oki dzięki

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

edos_2007 - też u mnie kupujący nie zapłacił za przedmiot na allegro lokalnie,zgłosiłem to przez formularz dzisiaj, i czekam na odpowiedź co mi odpisze doradca.

oznacz moderatorów
edos_2007
#9 Pomysłodawca#

oki ja też napisze bo mnie to troszkę denerwuje 

oznacz moderatorów
Agent555
#17 Koryfeusz#

edos 2007 -napisz co ci odpisali  Ja dostałem już odpowiedź, pracownik allegro mi napisał całkowicie nie na temat, wymigał się od konkretnej odpowiedzi. Szkoda pisać do nich i nic z tym nie zrobią.

Pracownik allegro napisał tak.

Kupujący ma na opłacenie zakupu na lokalnie ma 5 dni ,na allegro zwykłym 7 dni ,na opłacenie licytacji 30 dni. 

Ja to wiem ile mam na opłacenie zakupu czy licytacji

oznacz moderatorów