anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co zrobić jeśli sprzedający nie zgadza się na zwrot?

piotrek0402681
#8 Zapaleniec#

mam atlas na **piiip** proszę sprzedawcę by go wystawił na allegr co robi wystawia na Lokalnym on nie prowadzi działalności opis był nie szczegółowy kupuję za godzinę po sms ze sprzedawcą ze nie jest to ten atlas i odstępuję od umowy .Sprzedawca co dałem 400 zł a on mi chce 300 zł oddać bo liczy sobie 100 zł za pakowanie . Nie można mu dać komentarza ani na **piiip** ani na Alego lokalnym jest po prostu naciągaczem bo taki atlas kosztuje ok 100 zł .sam co prawda sie dałem wkręcić . Allegro umywa ręce i zwroty nie mogę zrobić 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od osoby prywatnej to nie ma zwrotu, chyba że wyrazi na to zgodę ale masz reklamację z tytułu rękojmi i tam należało się odwołać, towar niezgodny z opisem. Musiałby taką reklamację rozpatrzyć, a piszesz że towar był niezgodny z opisem. Później masz na Allegro POK.

oznacz moderatorów

piotrek0402681
#8 Zapaleniec#

Opis i zdjęcie tego produktu lecz jak sms i dzwoniłem nie podał bo nie widział ile ma atlas stron i grzybów na allegro w dyskusji powiedzieli ze go mogę pocałować w D . tak teraz robią To lokalne to jest lipa po prostu i tyle . Po prostu opisy muszą robić żetelne  albo trafić na Naiwniaka jak ja . 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@piotrek0402681 sam co prawda sie dałem wkręcić . Allegro umywa ręce i zwroty nie mogę zrobić 

Nauczka na przyszłość, trzeba patrzeć co się kupuje a w razie co dopytywać, allegro stoi za prawem i ma rację zwrot przy zakupie od osoby prywatnej nie przysługuje, zawsze możesz zgodzić się na warunki sprzedawcy ( koszty poniósł, prowizję zapłacił ) odda Ci mniejszą kwotę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@piotrek0402681 On nie może Ci odmówić zwrotu w ramach reklamacji z powodu niezgodności z opisem i nie może zaniżać kwoty zwrotu. Musi Ci oddać całą wpłatę i koszt odesłania. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE domagaj się tego i zwróć się tam o pomoc do pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do załatwienia sprawy zgodnie z zasadami. Po każdej odpowiedzi proś o pomoc Allegro i pisz o REKLAMACJI, a nie o zwrocie. Rób to do skutku, nie zamykaj Dyskusji. 

Zwrot kojarzy się z rezygnacją bez podania przyczyny, a REKLAMACJA z rezygnacją z powodu wad lub niezgodności. Wtedy prywatny sprzedawca musi zwrot przyjąć lub towar wymienić na swój koszt. 

Tutaj inny sprzedawca próbuje Cię wprowadzić w błąd, że zwrot Ci się nie należy. Należy się, ale w ramach REKLAMACJI, także u prywatnego sprzedawcy. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piotrek0402681 napisaliśmy w dyskusji, że formalnie odstąpienie od umowy przy tej transakcji nie jest możliwe - sprzedający nie prowadzi działalności i nie musi przyjąć odstąpienia. Jeśli jednak towar był niezgodny z umową lub Kupujący ma zastrzeżenia co do opisu to obowiązkiem Sprzedającego jest rozpatrzenie reklamacji. Jednak potrzebne jest wskazanie roszczenia z tytułu reklamacji, ponieważ odstąpienie od umowy, które wskazałeś nie przysługuje. 10 lutego 2022 zakończyłeś dyskusję, więc uznaliśmy, że problem został rozwiązany i udało się Wam dojść do porozumienia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów