anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Częściowy zwrot a dalsze konsekwencje

OutletLab
#7 Wielbiciel#

Cześć, sprzedaje odzież outletową. Pani zgłosiła zwrot dwóch rzeczy. Dzisiaj je otrzymałam, po odpakowaniu ich był tak intensywny zapach rozpuszalnika/benzyny (?), że ubrania nawet po paru godzinach nie chciały się "przewietrzyć". W związku z tym napisałam do kupującej, że zwrotu dokonam częściowo, ponieważ nie sprzedam ich już ponownie jako "nowe" ( musiałabym je oddać do pralni, ale to już wiadomo nie będzie to samo a mimo outletu nie chce sprzedawać ponownie takiego produktu z wadą o zapachu benzyny). Kupująca oczywiscie zaprzeczyła wszystkiego i ze ubrania są w takim samym stanie jakie je otrzymała. A jak jej cokolwiek pomniejsze to on wystawi ODPOWIEDNI komentarz jak to ujęła. 

Pytanie brzmi czy oprócz negatywnego komentarza idą jeszcze jakieś konsekwencje za częściowy zwrot za produkt?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@OutletLab Zgodnie z Art. 34. prawa konsumenta:

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości towaru będące wynikiem korzystania z niego w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania towaru, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 obowiązki informacyjne przedsiębiorcy ust. 1 pkt 9.
 
Masz prawo pomniejszyć kwotę zwrotu, ale musisz to uargumentować i załączyć odpowiednie wyliczenia dotyczące zmniejszenia wartości towaru. 
Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@OutletLab Masz prawo pomniejszyć, ale teraz pytanie czy masz dowód że to co piszesz to prawda, nie wyciągam wniosków, ponieważ obniżenie zwrotu musi mieć uzasadnienie.

oznacz moderatorów

OutletLab
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób można udowodnić zapach? 🤔

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem, piszę tylko żeby obniżyć zwrot musi mieć to uzasadnienie.

oznacz moderatorów