anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas na zwrot

Zielinek92
#7 Wielbiciel#

Witam!
Mam 3 pytania:

1) jaki czas ma kupujący na odstąpienie od zakupu oraz ile ma czasu od zadeklarowania odstąpienia od umowy na dostarczenie zakupionego produktu do sprzedawcy?
2) jaki czas ma sprzedający na zwrócenie wpłaty kupującemu i od kiedy ten czas jest liczony?
3) Czy regulamin serwisu Allegro jest ponad polskim prawem ? (ustawowo sprzedający ma 14 dni na odesłanie wpłaty do kupującego, taki sam termin ma kupujący na odstąpienie od zakupu oraz kolejne 14 dni na dostarczenie produktu do sprzedającego).

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

1) Kupujący ma 14dni na odstąpienie (o ile nie wydłużysz tego czasu) od chwili otrzymania towaru i ma 14dni na odesłanie czyli w praktyce może to być 28dni.

2)Sprzedający wg prawa ma zwrócić środki kupujacy niezwłocznie ale max 14dni od chwili odstąpienia od umowy zakupu.

3) Sprzedajesz na Allegro? akceptujesz regulamin?  i tam jest że jeżeli nie zmienił się status przesyłki _nie wysłałeś to wg regulaminu Allegro 2dni na zwrot środków, a dlaczego chcesz trzymać dłużej te środki?

oznacz moderatorów

Zielinek92
#7 Wielbiciel#

1) właśnie to klient zrobił, przetrzymał Towar prawie miesiąc, odesłał bez opakowania (którego nie jestem w stanie uzyskać od dystrybutora) więc muszę sprzedać po obniżonej wartości, a wielu klientów nie chce wybrakowanego zestawu.
2) według regulaminu mam 7 dni, a nie 14 - stąd było moje pytanie co jest wyżej. Regulamin Allegro czy powszechne w PL prawo?

3) chce go przetrzymać maks, żeby chociaż w taki sposób odwdzięczyć mu się za to co zrobił. Właściwie skoro on tak dobrze zna prawo i uważam, że zrobił to z premedytacją, to ja chce to odwazemnić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1 zobacz na trackingu paczki kiedy odebrał i dolicz 14dni od dnia kolejnego od odebrania paczki

2 jesli odstapil po terminie to nie musisz tego przyjac wezwij go doodebrania towaru 

3 za zwrot odpowiada kupujcy jak przedmiot syracil na wartosci to pomniejsz kwote zwrotu o utrate wartosci wedlug ustawy art34 uk z uzasadnieniem dla kupujacego. Nie wiesz o ile zmniejszyc znajdz podobna oferte w necie lub wystaw na szybka licytacje i oddaj tyle za ile zejdzie jako towar niekompletny

4 regulamin to nie ustawa a 14dni obowiazuje w ustawie i takie jest prawo polskie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Zielinek92 allegro nie stoi ponad prawem , masz max. 14 dni od zlożenia rezygnacji przez klienta i tego możesz się trzymać , wszelkie zapisy allegro mogą być tylko zaleceniem ....tylko jak będziesz zwlekał ze zwrotem to dostaniesz po jakości .

oznacz moderatorów