anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy allegro blokuje sprzedającemy środki pieniężne z uwagi na rozpoczęcie dyskusji?

moojito96
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

pytanie jak w temacie - Czy allegro blokuje sprzedającemy środki pieniężne z uwagi na rozpoczęcie dyskusji?

Pokrótce - w ubiegłym tygodniu kupiłem przedmiot przez allegro od osoby prywatnej. Konkretnie był to laptop. Niestety po otrzymaniu urządzenia okazało się, że jego specyfikacja nie jest zgodna z opisaną w ogłoszeniu (znacznie gorsza karta graficzna od deklarowanej). W związku z tym napisałem do sprzedającego, który stwierdził, że to jakiś błąd po stronie allegro, że on celowo tego tak nie opisał. Mniejsza o to. Sprzedajązy zgodził się na zwrot urządzenia i zadeklarował zwrot kosztów zakupu. Urządzenie została niezwłocznie odesłane. W piątek dotarło do paczkomatu ale kontakt ze sprzedającym się urwał. Pieniądze nie wróciły, więc zdecydowałem się otworzyć dyskusję za pośrednictwem Allegro w celu ewentualnej interwencji obsługi portalu. 

Obecnie sprzedajcy ponownie zaczął odpowiadać na moje wiadomości. Podobno środki zostału mu zablokowane z uwagi na rozpoczętą dyskusję i zostaną zwrócone dopiero po jej zakończniu. Pytanei czy tak w istocie jest? Mam obawy, co do zakończenia sporo, gdy nie otrzymałem środków. Nie chcialbym zostać pozostawiony możliwości prośby o interwencję Portalu, gdyby okazały się jakieś problemy ze zwrotem środków. Aktualnie laptop jest u sprzedającego, a ja nie odzyskałem pieniędzy.

Dodam, że zakup był finansowany za pośrednictwem rat 0, więc pytanie czy w tym wypadku sprzedający powinien dokonać spłaty rachunku bankowego przypisanego do umowy kredytowej czy też zwrócić środki na wskazany przeze mnie rachunek?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

TrustUsEvery
#9 Pomysłodawca#

Z moich informacji allegro nie blokuje środków kiedy ktoś rozpocznie dyskusję, więc proszę jej nie kończyć.  (Chyba że allegro osobę prywatną inaczej traktuje.)  Sprzedający otrzymał środki za przedmiot w dniu zakupu. Jeżeli sprzedający nie ma środków na koncie Allegro, musi wpłacić środki z konta bankowego na konto Allegro, jeżeli będzie zwracał przez Allegro. 

Mam rozumieć, że zwrot został zgłoszony przez Allegro? 

Tutaj wątek na temat zwrotu produktu jeżeli został kupiony na raty https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/informacje-ogolne/co-sie-dzieje-w-przypadku-zwrotu-przedmiot....

Jeżeli sprzedawca dalej będzie unikał kontaktu lub nie zostaną zwrócone środki w odpowiednim czasie. Proszę skorzystać z Allegro Protect. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Możliwość blokady zawsze na tym portalu jest, wiec w 100% pewna bym nie była, że mówi nie prawdę. Jednakże tu są 2 możliwości. Jak nie wypłacił na swoje konto to może Ci tę kasę bez problemu zwrócić przez allegro, blokada środków nie blokuje zwrotów. (Może też być tak, że ma automatyczne rozliczanie prowizji i wtedy jak allegro pobrało prowizję to ma tylko większość tej kasy, a przy blokadzie tego nie wypłaci, zwrot prowizji dostanie dopiero po zwrocie kasy i mamy błędne koło allegro. ) Druga możliwość to wypłacił już tę kasę i wtedy powinien poprosić o numer konta i na nie wysłać, bo nie da się jej ponownie wpłacić z lokalnego.

 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Ach jeszcze ważne pytanie po jakim czasie odpowiedział w dyskusji? Sprzedawca ma na to 24h, prywatny mógł nie zauważyć jak trwało to dłużej to bardzo wzrasta ryzyko blokady...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@moojito96 W większości blokada nie jest z tego poowdu, chyba ze było więcej dyskusji nierozwiązanych, Ciebie problemy sprzedającego nie obchodzą, jego obowiązuje prawo, umowa z Tobą, dyskusję oznacz jak nierozwiązaną po 14dnich.

oznacz moderatorów

KOGIEL_T
#9 Pomysłodawca#

W większości może i tak, ale ja po 5 latach na Allegro już przy pierwszej dyskusji miałem zablokowane konto, kiedy zadałem pytanie do bezpieki, dlaczego mi zablokowali, w odpowiedzi dostałem info:" Już odblokowane", oczywiści dalszej dyskusji nie prowadziłem, no bo wiadomo...

oznacz moderatorów