anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro może blokować moje konto?

Maku202
#7 Wielbiciel#

Z dniem 10.07.2021 został spłacony cały dług wobec POK Allegro, jednak serwis nadal blokuje moje konto czy jest to legalne? Czy po spłacie długu serwis nie powinien na mój wniosek odblokować opcji sprzedaży, zamiast pytać czy planuje sprzedaż? 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

pinsplash
#21 Demiurg#

@Maku202 10.07.2021 to ile tygodni/dni temu? Bo rozumiem że ty spłacałeś POk przez długi czas, a od allegro wymagasz natychmiastowego działania?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Poza tym jest weekend, czyli teoretycznie dni nierobocze (choć wg polityki allegro narzucanej sprzedawcom, pracownicy supportu też powinni być dostępni 24/7).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

To nie zmienia faktu, że allegro nawet nie wyraża chęci odblokowania mi sprzedaży co chwilę wypytując czy zamierzam sprzedawać na allegro. To chyba nie powinno mieć znaczenia, gdy wszystkie zobowiązania są uregulowane.

Czy naprawdę mam tracić czas i bawić się w UOKiK? Nawet jeśli swojego czasu popełniłem błąd to zawsze kazdy zasluguje na drugą szansę ale jak widzę Allegro nie podziela takiego rozwiązania.

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

Działania Allegro są bezprawne. 

Screenshot_20210711-104317_Gmail.jpg

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Maku202  nie widzimy zdjecia. Musi je modearcja zatwierdzić

NIe wiem czemu piszesz że działania allegro są bezprawne. Jeśli z jakichs powodów przyznano POK to musiała byc jakas przyczyna. 

Trudno sie odnieśc nie znając sprawy wiec trudno sie z Tobą zgodzic lub nie zgadzac

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Maku202 Opisz co twoim zdaniem jest nielegalne, obrazka nie widzimy, nie znamy całej sprawy.

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

Przytoczę może słowa konsultantów Allegro, ktore padły w trakcie spłaty długu na rzecz POK Allegro (potwierdzenia z konta były wysyłane miesiąc do miesiaca drogą elektroniczną) "konto zostanie odblokowane po spłacie dlugu" to jest pierwsze a drugie przejrzałem kwestię blokad konta (regulamin) w wyniku popełnionego błędu, bo przecież nikt tutaj nie zaprzecza, że błąd z mojej strony nastapił, nigdzie nie ma iż konto będzie stale zablokowane, wręcz przeciwnie regulamin także daje światło do odblokowania po spłacie zadłużenia, zadłużenie zostało spłacone, Allegro ucieka od własnego regulaminu, a prawo nie zabrania sprzedaży, wystarczy aby sprzedający miał świadomość że szansa, którą otrzymał jest ostatnią z możliwych. 

Swoją drogą Allegro próbuje mi przypisać, iż wypłaciło kilka rekompensat.. co jest kłamstwem - rekompensata była 1 w kwocie 3714.00 I taka kwota została właśnie spłacona.

Zastanawiam się czy w Allegro pracują ludzie z rozumem czy bez skoro zaprzeczają własnym słowom powtarzając w kółko "Czy zamierza Pan sprzedawać na Allegro".. pytanie retoryczne moim zdaniem nie powinno stanowić różnicy w kwestii odblokowania konta.

Był tutaj argument, iż jest weekend a spłata nastąpiła 09.07.2021 nie podważam tego i ok rozumiem że niektore działy mogą nie pracować lecz czy to jest argument aby odwracać swoje własne postanowienia? 

Może ja czegoś nie rozumiem.. 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Maku202  wiesz wypłata z POK byla spora. Nie znamy przyczyny ani ile było Twojej winy w zawartej transakcji. 

Allegro stara sie przede wszystkim aby kupujący czuli sie bezpiecznie i mnie nie dziwi że w tym momencie ktos podejmujac decyzje o odblokowaniu Ci sprzedazy lub nie ma pewne obawy. Pewnie także ponosi jakąś odpowiedzialnośc za swoje decyzje.

Mysle że przede wszystkim powinieneś zachowac spokój i na spokojnie wszystko zacząc od nowa odbudowywać. Jełsi zamierzasz sprzedawać najlepiej po prostu napisać w kilku słowach do działu bezpieczenstwa co i jak zamierzasz sprzedawać oraz co zamierzasz zrobić aby sytuacja wypłaty z POK sie nie powtórzyła. W sumie nie napisano Ci że nie bedziesz mogł sprzedawac. Poproszono tylko o informacje co chciałbyś sprzedawać myśle że po tej informacji ktoś bedzie mógł podjąć decyzje czy i na jakich wrunkach odblokować możliwośc sprzedaży

Pamietej także że allegro może wprowadzić inne zabezpieczenia. Np brak możliwości wypłaty środków dopóki klienci nie otrzymają zamówień. 

Mam nadzieje że Ci sie uda.

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

@_Likos_ Szczerze, nie liczył bym na powodzenie takiego rozwiązania.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Maku202  jeśli nie spróbujesz to sie nie dowiesz.

Myśle że spokojem i wyjasnieniami możesz załatwić dużo wiecej niż jakimiś nerwowymi ruchami. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Maku202  Obrazek jest już widoczny i trochę ściemniasz. Konto masz ponoć odblokowane więc nie widzę problemu.  Pozostaje problem ewentualnej sprzedaży ale widocznie Allegro chce dodatkowych wyjaśnień, a może  chcą  zaproponować  ci szkolenie żeby wiecej problemy się nie powtarzały.

W czym problem i po co te oburzenie?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Maku202 Z opisu wynika że konto zostało odblokowane. @br. teraz jest już widoczny.😁

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

@LEW433 no niestety kolego nie jest odblokowane. Kupować oczywiście mogę ale sprzedawać już nie. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze jedno, takie małe porównanie.  Załóżmy że pożyczyłeś od kolegi pieniądze, ale masz kłopot z oddaniem,  w końcu  oddałeś, ale kolega nie chce ci więcej pożyczać.

Czy kolega postepuje bezprawnie skoro nie chce ci wiecej pożyczać?

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

@br. Ale zabłysnąłeś inteligencją, oskarżając że ktoś ściemnia. Najlepiej było nic nie napisać zamiast pisać bzdury. Gdzie napisałem, że mam konto odblokowane? jesteś albo nie rozumny albo udajesz mądrego inaczej, od samego początku piszę, że mam zablokowaną możliwość sprzedaży na allegro mimo spłaty długu więc albo nie czytasz albo udajesz że wiatr wieje, gdy słońce świeci. 

Nie widzę powodu tłumaczyć się komuś kto z góry widzi jakieś ściemnianie. Sorry ale nie wzbudzasz mojego zaufania, więc wyciszam Twoją osobę.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Maku202  Ja też uwazam że wyciszenie dobrze ci zrobi.   Moim zdaniem ta blokada sprzedazy jest  ze  strony Allegro  całkiem słuszna i logiczna.

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

@br.wypisujesz bzdury i udajesz mądrego. Zanim się oceni sprzedawcę należy go znać, kupować od sprzedawcy zapewne nigdy nic od mnie nie kupowałeś więc sie z łaski swojej nie wypowiadaj. 

Najwidoczniej oceniasz, że wszystkie blokady są słuszne. Życzę Ci aby Cię na zawsze zablokowali.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Maku202   Nie namówisz mnie do zakupów u ciebie, po co miałbym mieć problemy.  Mam nawet prośbę: wpisz mnie na swoją czarną listę (jeśli kiedykolwiek cię odblokują).  Nie jestem pamiętliwy i mógłbym przez przypadek i pomyłkę kiedyś naprawdę  coś chcieć kupić u ciebie.

A  wypowiadać się tutaj każdy może więc  daruj sobie te uwagi.

oznacz moderatorów

Maku202
#7 Wielbiciel#

Uwagi są moim prawem tak samo jak twoim ocenianie, że ktoś ściemnia nawet mimo nie znając sprzedawcy. Mam prośbę nie komentuj mojego tematu, nie mam ochoty na dyskusję z kimś bez poziomu.

oznacz moderatorów