anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy allegro nie mogłoby wprowadzić automatycznych ocen za zakończoną transakcję?

MAMY ROZWIĄZANIE!
wwwaledzwonpl
#7 Wielbiciel#

jest spory problem z tymi opiniami - więc skoro kupujący nie zgłasza żadnych zastrzeżeń co do zakupu to znaczy że jest w 100% zadowolony - i po powiedzmy 30 dniach Allegro mogłoby wystawiać opinię za kupującego. Z doświadczenia wiem że komentarze wystawiają w większości ci którzy są niezadowoleni z zakupu a jak jest wszystko OK to już gorzej. Może taki pomysł - skopiowany z **piiip** sprawdziłby się i cały system komentarzy miałby większy sens

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Z miesiąc czy dwa o tym pisałem.

Czas na wystawienie jakiejkolwiek opinii to 3 miesiące, po tym czasie powinien być automatycznie wystawiony komentarz pozytywny (gdy kupujący nie zgłasza problemów) co najmniej jeżeli chodzi o sprzedane przedmioty używane. Co do nowych to tu jest problem bo mamy  gwarancję producenta która zazwyczaj jest dłuższa niż 3 miesiące.

Na pewno kwestia komentarzy powinna być jakoś rozwiązana ponieważ od czasu kiedy sprzedający nie mogą wystawić kupującym jest to przez tych drugich w dużym stopniu pomijane i to pomimo tych szlachetnych ^^ przypomnień Allegro.

oznacz moderatorów
maluszekmodny
#7 Wielbiciel#

Może allegro zgodzi się na "kompromis" w tej kwestii na zasadzie: Kupujący po trzech miesiącach zamiast maila: "Oceń transakcję (czy coś w tym stylu)" otrzymałby: "Minęły 3 miesiące od Twojego zakupu - nie zgłaszałeś problemów z zakupem, więc transakcja zostanie oceniona pozytywnie - jeśli mimo to masz zastrzeżenia skontaktuj się ze Sprzedającym klikając "Zgłaszam zastrzeżenia" a jeśli nie to kliknij: "Zgadzam się na automatyczną ocenę pozytywną" 🤔

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@maluszekmodny myślę, że Twoje rozwiązanie tego problemu nie przyniosło by rozwiązania ponieważ ludzie mają wywalone na wystawianie komentarzy.... Często niektórzy Allegrowicze nie logują się po 1/2 miesiące po zakupie tak więc uważasz, że będą pilnować Allegrowej poczty tak aby od łaski kliknąć i zatwierdzić? ^^

W obecnym tygodniu minęła data wystawienia kilku komentarzy dla mnie za byłe transakcje. Dzisiaj np. o 21 mija też czas na wystawienie komentarza do transakcji z przed 3 miesięcy. Pan klient przy zamówieniu 3 miesiące temu przedmiotu, dodał adnotację do zamówienia, że prosi o jak najszybszą przesyłkę i "wystawi 5/5". Dostał towar na drugi dzień po zakupie a komentarza jak nie było tak nie ma 😂

 

Nawet jak napiszesz z prośbą o ten komentarz to może zdarzyć się tak iż otrzymasz zapewnienie od kupującego, że wystawi (takie któregoś razu otrzymałem) a ostatecznie i tak tego nie zrobi(ł) 😂

 

Sądzę, że tylko i wyłącznie ponowne włączenie komentarzy które sprzedawcy mogą wystawić kupującemu zdeterminuje do wystawiania komentarza przy udanej transakcji, tak jak to było kiedyś.

Allegro często swoimi "unowocześnieniami" próbuje uratować świat ale chyba nie zdaje sobie z tego sprawy, że istnieje jedynie od 20 kilku lat i obrane metody często nie przynoszą rezultatu a wręcz czasami szkodzą ^^

oznacz moderatorów