anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro planuje zmienić system komentarzy?

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Pytanie do Allegro  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   czy zamierzacie coś systemowo zmienić w systemie ocen, systemie komentarzy?

Napiszę dlaczego o to pytam. Sprzedaję od około pół roku na Allegro, staram się się i w moim mniemaniu nie mam sobie wiele do zarzucenia (idealnie może nie jest ale jak odrobinę nawalę to naprawię). W większości przypadków kupujący są sympatycznymi ludźmi, którzy wiedzą co kupują i za co płacą. Dzięki takiemu działaniu w statystykach było "super+", smart, 100% w terminie, "tylko 2% sprzedawców radzi sobie lepiej od Ciebie" i inne tego typu bajki.

No ale do rzeczy.

Pojawił się jeden "delikwent", dokonał zakupu za 1,88 zł. Przyczaił się i po jakimś czasie walnął negatywny komentarz nie wchodząc w jakikolwiek w spór, nie próbując skontaktować się ze mną. Pozwolił sobie na nieprawdziwy komentarz jakoby opis produktu niezgodny był ze stanem faktycznym co oczywiście nie miało i nie ma miejsca bo produkt jest sprzedawany cały czas. Co ciekawe na próby kontaktu z mojej strony nie zareagował mimo, że pisałem do niego kilka razy a widzę, że logował się na Allegro. Być może to jeszcze nie byłoby jakimkolwiek problemem, cóż zdarzają się niezadowoleni, takie życie.

Problem jest w tym, że jeden tego typu "wybryk" radykalnie zdemolował idealne jeszcze chwilę temu (zdaniem Allegro) statystyki ocen sprzedaży. Nagle pojawiły się "nieodpowiednie", poniżej, 98% sprzedawców radzi sobie lepiej od Ciebie, SMART poszedł się "kochać" itd.

Jak statystyki oceny sprzedaży mogą być podatne na takie rozchwianie się przez tylko jedną ocenę? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

Nie powtarza się ten wątek?🤔

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Nie dokładnie Królu! 😉

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep Twoja jakość sprzedaży jest wciąż na wysokim poziomie, a w Twoich ofertach jest oznaczenie Smart! - procent poleceń od kupujących nie spadł poniżej 98%. 
Planujemy zmiany w systemie ocen i komentarzy, wciąż rozwijamy się i wprowadzamy nowe rozwiązania, jednak na razie nie mogę zdradzić żadnych szczegółów. O wszystkich zmianach będziemy Was informować z wyprzedzeniem. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Teraz jest tak jak piszesz ale po tym jednostkowym wybryku, o którym pisałem tak nie było. Takich ocen nie można w żaden sposób uznać za rzetelne! Ocena negatywna nie może w tak znaczny sposób demolować ocen sprzedaży bo jest to działanie na szkodę Sprzedawcy. Zwłaszcza, że w sytuacji obecnej klient nie musi wystawić oceny pozytywnej a negatywną wystawia chętnie i wtedy Allegro umywa ręce wołając "to nie my".

@la_nika Szkoda, że Twoja odpowiedź to takie nic nie znaczące marketingowe gadanie.

Co do oceny sprzedaży to nadal jest - "97% Sprzedawców ma więcej punktów od Ciebie" 😉

atechnik_sklep_1-1645348867508.png

 

oznacz moderatorów