anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Allegro pobiera opłaty za koszt przesyłki?

Bodzon-Fodder
#7 Wielbiciel#

 Czy allegro oprócz prowizji, opłaty transakcyjnej pobiera jeszcze opłatę za przesyłkę? Czy prowizją zawiera już opłatę za przesyłkę? Ja mam Smarta i kupujący również.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Czy prowizją zawiera już opłatę za przesyłkę? - nie, wysokość zależy od wartości przesyłki.

Opłaty za przesyłki Allegro Smart! pobieramy w zależności od tego, jaka będzie wartość zamówienia od kupującego. Bierzemy pod uwagę 9 progów wartości zamówienia:

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Na lokalnym nie. Na głównym są opłaty od opłat i dopłaty od dopłat xD. Jak cos ma prowizję 10% to na koniec miesiąca średnia wychodzi ponad 20-..... I to w wersji taniej bez promowań, adsów itp...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Bodzon-Fodder w przypadku przesyłek Smart! pobierana jest opłata, która zależy od wartości zamówienia oraz wybranej metody dostawy. Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. 
W przypadku przesyłek nie Smart!  koszt dostawy doliczany jest do wartości zamówienia i od całości pobierana jest prowizja. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

domiogrod_eu
#8 Zapaleniec#

Też sprawdziłam dzisiaj i policzyło mi przesyłkę DPD za 13,99 chociaż opłaciłam przesyłkę przez operatora poza portalem allegro. Nie była to przesyłka smart. Skąd ta kwota i dlaczego została pobrana?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@domiogrod_eu bo udostępniłeś Allegro DPD i podałeś maila zaszyfrowanego do zamówienia i system policzył dwa razy u brokera i doliczył do salda allegro 😞

Jak chcesz nadawać sam to nie udostępniaj dostaw z początkiem Allegro ......

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@domiogrod_eu musisz dać inny dział w cenniku dostawy 🙂

dpd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

domiogrod_eu
#8 Zapaleniec#

zmieniłam, z umową umową własną 2 kurierów i dwa odbiory w punkcie i nie jestem smart. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@domiogrod_eu sprawdziłam metody w Twojej przykładowej ofercie i nie są to metody, które kwalifikują ofertę do oznaczenia Smart! 

(metody na dziś) Powinnaś udostępnić:

    • co najmniej jedną z poniższych metod dostawy do drzwi
      - Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
      - Allegro Kurier DPD
      - Allegro Kurier DHL
      - Allegro Kurier Pocztex lub Allegro Przesyłka polecona
      - Allegro Kurier UPS

    • co najmniej dwie z poniższych metod dostawy do automatu paczkowego i/lub punktu odbioru – od różnych przewoźników:
      - Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)
      - Allegro Paczkomaty InPost
      - Allegro ORLEN Paczka lub ORLEN Paczka
      - Allegro Odbiór w Punkcie DPD Pickup
      - Allegro Odbiór w Punkcie UPS
      - Allegro Odbiór w Punkcie Pocztex lub Allegro Automat Pocztex
      - Allegro Odbiór w Punkcie DHL

 

(nowe zasady od 30.08) Powinnaś udostępnić:

  • co najmniej 3 metody dostawy do punktów odbioru lub automatu paczkowego z listy metod kwalifikujących, w tym Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier)

oraz

Ważne są też przedziały cenowe, w Twoich ofertach metody dostawy są w wyższych cenach - tutaj znajdziesz informacje na temat cen jakie możesz ustawić, aby oferty były Smart! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

domiogrod_eu
#8 Zapaleniec#

Dzisiaj je zmieniłam po zorientowaniu się, że płacę podwójnie za przesyłki. jak za pomocą allegro mogę wysłać paczkę paczkomatem? Wyskakuje mi informacja żeby dodać umowę z inpost, a ja używam do tego apaczki. 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Musisz połączyć z menedżerem inpost i wysyłać przez niego. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@domiogrod_eu jeśli używasz brokera to się dowiedz czy poprawnie rozlicza paczki w smart, oni wiedzą o co chodzi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

domiogrod_eu
#8 Zapaleniec#

w apaczce jest opcja "importuj" i pobiera wszystko samo. Nie ingeruje w nic. Daję tylko wyślij po czym widzę, że i oni mi naliczają i allegro za tę samą paczkę. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@domiogrod_eu albo smart i rozliczasz się z allegro, albo sam i bez smarta 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

domiogrod_eu
#8 Zapaleniec#

Masakra. Jest do tego reklamacja?

oznacz moderatorów

Decorates
#1 Nowicjusz#

Witam, Czy udało sie odzyskać środki za wysylki od allegro? Jak najlepiej przeprowadzić proces reklamacji? Niestety mam ten sam problem...

oznacz moderatorów