anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy będą kiedykolwiek włączone oceny dla sprzedawców na allegro lokalnie ?

jimmi1980
#8 Zapaleniec#
  • Myślę że dopóki nie będzie możliwości wystawiania ocen sprzedawcy na allegro lokalnie to ludzie nie będą tam kupować. A sprzedawać tam jest naprawdę trudno.
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mikeza
#20 Guru#

@jimmi1980 widać allegro zależy, żeby promować ten portal, gdzie łatwiej zostać oszukanym, niż kupić, czy sprzedać coś legalnie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A co to da jak tam są prywatni sprzedający i sprzedają od święta, Może jak np: ma więcej transakcji ale 1czy 2 to jaki sens?

oznacz moderatorów

jimmi1980
#8 Zapaleniec#

Są i mali sprzedawcy którzy sprzedają na lokalnie bo normalne allegro jest opanowane przez duże sklepy a z tymi prowizjami mały sprzedawca nie wydoli.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@jimmi1980 nie ma sensu w systemie ocen na lokalnie bo dostanie nega to załozy se nowe konto bez nega a tobie powie a bo mam tylko tą rzecz do wystawienia jedną jedyną to se konto założyłem by to szybko opylić i znikam ze sprzedażą 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@az1rael sprzedawca firmowy też może przenieść sprzedaż na drugie konto, jak dostanie nega i mu jakość sprzedaży spadnie.

Wg mnie to system ocen na allegro lokalnie jest bardziej potrzebny niż na zwykłym allegro, bo w przypadku nieudanego zakupu od przedsiębiorcy ma się więcej praw niż po zakupie od osoby prywatnej i łatwiej jest taką nieudaną transakcję "anulować" i pozbyć się towaru-bubla. Chociażby ma się prawo zwrotu, o ile się nie weźmie faktury na firmę - wtedy sprzedawca może kombinować, żeby nie przyjąć towaru.

Natomiast w przypadku zakupu od osoby prywatnej nie ma zwrotu, z reklamacją też jest zazwyczaj większy problem, więc weryfikacja sprzedawcy jeszcze przed dokonaniem zakupu, aby nie wtopić kasy jest dużo ważniejsza niż w przypadku zakupu od firmy.

oznacz moderatorów

jimmi1980
#8 Zapaleniec#

Myślę że allegro doskonale o tym wie. Widoczne mają w tym  interes żeby nie było możliwości ocen na lokalnie. 

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@jimmi1980 myślę, że mają taki interes, że wolą aby ludzie kupowali towar na zwykłym allegro, a nie od prywatnych sprzedawców na lokalnie. Prowizje na zwykłym allegro są ogromne, więc mają z tego więcej kasy.

oznacz moderatorów

jimmi1980
#8 Zapaleniec#

Mam kilka rzeczy wystawionych na zwykłym allegro tobnawet nie ma kliknięć. Jakiś dramat. Przydawała by się jakaś alternatywa za allegro 

oznacz moderatorów