anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy będę płacił podatek?

ojciec2008
#9 Pomysłodawca#

Mam sporą kolekcję znaczków w klaserach Fischera od 1990 do 2021, duża wartość ca 19-20 tys zł.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Całość na raz?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kolekcja jest tyle warta za ile znajdziesz na nią amatora . Znaczki teraz nie są w cenie ,nie wiem co w niej masz ale kwota którą oczekujesz wydaje się ogromnie przesadzona . Jak osiągniesz dużą kwotę to dla swojego spokoju warto samemu odprowadzić podatek.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ojciec2008 co do podatku, jak masz te znaczki dłużej niż 6 miesięcy i nie zajmujesz się tym zawodowo to nie musisz nic płacić 🙂 

Co do ceny, zapomnij że za tyle sprzedasz 😞 jak uda Ci się uzyskać 30 % tej kwoty to będzie cud, a najlepiej sprzedawać oddzielnie, dłużej potrwa a przynajmniej coś sprzedasz, pamiętaj że filateliści zbierają na bieżąco a nowych brak, młodzi się nie interesują tym a starzy wymierają i dużo tego wraca na rynek 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ojciec2008
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za informację. Do 2022 roku byłem filatelistą  z ponad 30-letnim stażem, zbierałem wszystko co zalecił Fischer w klaserach jubileuszowych. Same ark np.: Kisielewski, Dzień Flagi, wszystkie Ludzie kina i teatru i ich odwrotki, Skarby Ziemi - cięty to już 30 % (6000 zł) zbioru, nie licząc inne arkusze, nowodruki itd, itd, itd. a także klasery. Czy to nie jest trochę warte ? Pzdr. WM.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ojciec2008 warto to jest tyle ile da kupujący, pewnie że sprzedasz niższe nakłady itp. ale pamiętaj że filateliści mają abonamenty i na bieżąco zbierają zbiory więc nowych zaczynających jest nie wielu 🙂  Te 30 % to tak strzeliłem ale nie licz na ceny katalogowe 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ojciec2008
#9 Pomysłodawca#

Witam. Ostatnio widziałem aukcje na których sprzedano klasery od 1992-93 do 2002-03 i 2006-07 za ponad 1300 zł., następne są o wiele droższe.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

jeśli Ci się nie spieszy ze sprzedaniem, wystaw za cenę jaką tylko masz ochotę, wcześniej czy później ktoś kupi... raczej później, ale sprzedasz za tyle ile chcesz... ja tak robię i działa

oznacz moderatorów

ojciec2008
#9 Pomysłodawca#

W zasadzie wystawiam aukcje na licytację od 1 zł i czekam. Allegrowicze lubią się "bawić".

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ojciec2008 ale wystaw rocznikami, lepiej wyjdziesz na tym 🙂

z grubsza przejrzałem za ile wystawiają ( nie sprzedają roczniki ) bo wielu roczników nikt nie kupuje i wiszą 😞 to wyszło mi za całość 7500 zł 😞 więc do Twoich 20 000 zł daleko a jak sprzedasz w licytacji może się okazać że dobijesz do 5000 zł ale życzę Ci jak najwięcej 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ojciec2008
#9 Pomysłodawca#

Tak kiedyś robiłem (pomoc dla koleżanki), np.: klasery A i B 2014 zostały sprzedane za blisko 1000 zł, oczywiście bez ark Karskiego itp.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ojciec2008 kiedyś 🙂 dziś wisi za https://allegro.pl/oferta/2014-rocznik-12129285270 580 i brak chętnych a są w licytacjach za niższe kwoty 🙂

Ale wystaw jak palujesz od 1 zł w licytacji i zobaczysz jak pójdzie rynek zweryfikuje ale kiepski okres na sprzedaż, ładna pogoda, zaraz wakacje 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ojciec2008
#9 Pomysłodawca#

Abonament tego roku to pewnie, że nie zostanie sprzedany, gdzie nowodruki, arkusze i klasery ?

oznacz moderatorów