anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy dowód sprzedaży mogę wysyłać w formie elektronicznej?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Bobik-sklep
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

Prowadzę działalność, nie mam kasy fiskalnej, zamiast tego do każdej sprzedanej rzeczy drukuje fv imienne i dołączam do paczek. Czy osoby które kupują na allegro muszą otrzymać dowód zakupu na papierze czy posiadając konto na allegro "zgadzają się" aby sprzedający mógł np. Wysyłać w pliku pdf takie dokumenty na meila/czat?

Jest możliwość aby drukarka trochę odpoczęła? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Bobik-sklep Możesz wysyłać klientom fakturę w wersji elektronicznej (na adres mejlowy lub przez Centrum Wiadomości) ale zgodnie z Art. 106n. 1. ustawy o VAT: Stosowanie faktur elektronicznych wymaga akceptacji odbiorcy faktury.

Sam fakt dokonywania zakupów na Allegro nie jest zgodą na wystawianie takich faktur. Akceptacja takiej formy polega najczęściej na umieszczeniu stosownej klauzuli w regulaminie (np. w zakładce O Sprzedającym). Jeśli jej nie ma, to Twoim obowiązkiem jest wystawienie faktury papierowej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Bobik-sklep
#8 Zapaleniec#

Ale czy jest to zgodne z prawem? 

oznacz moderatorów
WielkiPlantronik
#11 Animator#

@Bobik-sklep na pewno Art.106n Ustawy o podatku od towarów i usług

oznacz moderatorów
Bobik-sklep
#8 Zapaleniec#

Ten art. mówi że odbiorca musi zgodzić się na otrzymanie fv w wersji elektronicznej. Czyli posiadając konto na allegro z automatu zgadza się na to? 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Może dopisz tę informację (wyrażenie zgody na otrzymywanie faktury drogą elektroniczną) w zakładce "o mnie" i okej

oznacz moderatorów
WielkiPlantronik
#11 Animator#

Odradzam zamieszczanie oświadczeń w imieniu kontrahentów bez ich upoważnienia. Np. że zakup oznacza zgodę na oddanie nerki.

oznacz moderatorów
Bobik-sklep
#8 Zapaleniec#

Ok tak zrobię, dziękuję 

oznacz moderatorów