anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy jako sprzedawca nie przedsiębiorca mam obowiązek przyjąć reklamację produktu skoro nie udzielam

Nelly2000
#2 Obserwator#

Sprzedałam przedmiot wolny od wad. Kupujący che złożyc reklamację produktu. Natomiast czy ja mam obowiązek udzielać gwarancji ?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, reklamacje z tytułu rękojmi, chyba że ją wyłączyłeś.W przypadku, gdy stroną sprzedającą jest osoba fizyczna, podstawą prawną do reklamacji towaru zakupionego w internecie są przepisy art. 556 — 576 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z przepisami o rękojmi, sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną. Przepisy te dotyczą również sprzedawcy, który jest osobą prywatną. Odpowiedzialność sprzedawcy za towar obowiązuje niezależnie od tego, czy jest to produkt nowy czy używany. Taka szczególna ochrona prawna przysługuje nabywcy, który jest konsumentem, czyli osobą fizyczną dokonującą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową. W przypadku zakupów internetowych będzie to osoba fizyczna, której zakupiony towar nie służy zarobkowi w jego działalności gospodarczej lub zawodowej lub odsprzedaż

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Nelly2000 Nikt nie ma obowiązku udzielać gwarancji, ale RĘKOJMIA jest obowiązkowa. Jeżeli na aukcji nie napisałaś, że wyłączasz rękojmię, masz obowiązek przyjąć i rozpatrzyć reklamację. 

Poczytaj w necie o gwarancji i rękojmi. 

oznacz moderatorów